بهبودی سریع بعد از کاشت مو و عدم تحمل عوارض، درگرو توجه به مراقبت‌های بعد از کاشت مو است. بخصوص در سه روز اول بعد از عمل به خوبی باید از پوست سر محافظت کنید. شاید در این بازه زمانی احساس کنید که سر شما دارای ضربان است و حتی حس ناراحتی درد داشته باشید که کاملا این موارد طبیعی هستند. استفاده درست از دارو‌های تجویز شده توسط پزشک و البته ‌عدم استحمام دست کم تا سه روز بعد از عمل، از مهم‌ترین مراقبت‌های بعد از کاشت مو هستند. در ادامه نکات مراقبتی بیشتری را در این زمینه خواهیم گفت. با ما همراه باشید.

مهم‌ترین نکات مراقبتی بعد از کاشت مو

مراقبت از پوست سر در بازه‌های زمانی مختلف بعد از کاشت مو، به شکل‌های متفاوتی انجام می‌شود. عدم لمس ناحیه سر و نیز حفاظت از پوست سر از تابش آفتاب دارای اهمیت زیاد است. این نکته را هم باید عنوان کرد که نباید به سراغ استعمال دخانیات و یا مصرف الکل بروید. چرا که این مواد سبب می‌شوند که بهبودی شما با روند کندتری پیش برود. ضمنا بهتر است که تا مدتی به پشت نخوابید. در ادامه نگاه دقیق‌تری به مراقبت‌های هفته اول بعد از کاشت مو  خواهیم پرداخت. برای اطلاعات بیشتر وارد لینک زیر شوید:

https://www.ro0tin.com/کلینیک-کاشت-مو-سعادت-اباد/

کاشت مو و نکات مراقبتی هفته اول

بعد از آنکه سه روز از عمل شما گذشت، می‌توانید با پزشک برای استحمام مشورت کنید. اتفاقا از جایی به بعد این استحمام به کمک موهای شما می‌اید. به طوری که روند بهبودی پوست سر را تسهیل می‌کند. خودتان بعد از اولین استحمام خواهید فهمید که وضعیت پوست سر شما به سرعت بهبودی پیدا می‌کند. همچنین حفره‌های کوچکی که در ناحیه سر پدید آمده‌اند نیز به سرعت بهبودی پیدا می‌کنند. شاید پوست سر شما در این بازه زمانی پوسته پوسته شود و احساس خارش به شما تحمیل کند. اما این را بدانید که نباید سر را بخارانید و ماساژ دهید. بازهم یادآوری می‌کنیم که نباید به سراغ سیگار و الکل در این بازه زمانی بروید. ورزش‌های سنگین را نیز فعلا بهتر است فراموش کنید.

کاشت مو و نکات مراقبتی ماه اول

ممکن است از روز هشتم تا ماه دوم شاهد این باشید که موهای شما ریزش می‌کنند. این را بدانید که اصلا این وضعیت نگران کننده نیست. اتفاقا طبیعی است که چنین اتفاقی رخ دهد. این ریزش به این دلیل رخ می‌دهد که تار‌های موی جدید قرار است برای خود جا باز کنند. به همین دلیل این ریزش رخ می‌دهد. خودتان خواهید دید که بعد از این ریزش موهای سر شما رشد کرده و تارهای تازه پدیدار می‌شوند. شما عزیزان در این بازه زمانی اجازه ورزش سبک را دارید. اما بازهم نباید به سراغ ورزش‌های سنگین بروید. چون هنوز هم عرق برای پوست سر شما در این وضعیت مضر است. یادتان نرود که پوست سر در این بازه باید درمقابل نور خورشید محافظت شود.

کاشت مو و مراقبت‌های سه ماه اول

بعد از گذشت نود روز از کاشت خودتان خواهید دید که چه میزان بالایی از بهبودی حاصل گردیده است. در این بازه زمانی موهای جدیدی که کاشته شده‌اند رشد کرده و ظاهری طبیعی به سر شما می‌بخشند. وقتی شش ماه تا یک سال از این فرایند بگذرد، موهای شما طولی عادی دارند و دیگر هیچ کس به کاشت موی شما پی نمی‌برد.

کاشت مو و نحوه شست و شوی مو بعد از آن

تا اینجای کار دیدید که مراقبت‌های بعد از کاشت مو، چه تاثیر مهمی روی روند بهبودی دارند. فولیکول‌های مو در این بازه زمانی حساس هستند و باید به خوبی از آن‌ها مراقبت کرد. یکی از مهم‌ترین مواردی که در دوران بعد از کاشت مو به عنوان مراقبت از کاشت مو تلقی می‌شود، شست و شوی صحیح و در زمان درست است. مهم‌ترین نکات درباره شست و شوی مو در بازه زمانی بعد از کاشت مو به شرح زیرند:

  • برای شستن مو باید حداقل سه تا چهار روز بعد از کاشت مو اقدام کنید.
  • پیش از شست و شو ابتدا به سراغ کرم‌ها و روغن‌های تجویز شده بروید. بعد از زدن آن‌ها باید بین نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه صبر کنید.
  • کرم و روغن‌های تجویز شده از سوی پزشک برای بخشیدن ظاهر طبیعی به موهای شما دارای اهمیت هستند.
  • نباید ناحیه کاشت مو با حرکات خشن شست و شو داده شود.
  • سر خود را با حرکات ظریف انگشت شست و شو دهید.
5/5 - (1 امتیاز)

باقر ناصری هستم، از سال 1399 وارد دنیای وب و تولید محتوا شدم. علاقمند به حوزه های وب و تکنولوژی که برای چندین سایت معتبر در حال تولید محتوای حرفه ای و تخصصی هستم. امیدوارم که از مقالات بنده راضی بوده باشید.