نصب میلگرد بستر

اوایل قرن نوزدهم میلادی، یعنی سال ۱۸۱۳ را می توان آغاز طراحی و استفاده از میلگردهای بستر در قاره اروپا دانست. این بدان معنا است که بکارگیری این مقاطع کاربردی، اولین بار توسط اروپائیان انجام گرفت. حدود ۷۰ سال قبل، میلگرد بستر در آمریکا و کانادا هم با اقبال زیادی رو به رو شد. آمریکایی ها  آئین نامه ای جهت بکارگیری روش استاندارد در استفاده از میلگردهای بستر نوشتند. در این برهه از زمان بود که بحث استحکام ساختمان، معنای جدیدی به خود گرفت.

هم اکنون کشورهای زیادی در آسیا، آمریکا، اروپا و اقیانوسیه از تکنولوژی میلگرد بستر استفاده می کنند. با توجه به وقوع حوادث طبیعی غیر مترقبه همچون زلزله، که منجر به تلفات و خسارات جبران ناپذیر می شد، کشور ایران نیز در سال ۱۳۹۲ با انتشار رسمی مبحث هشتم مقررات ملی، این مقطع فولادی را وارد چرخه ی ساخت و ساز کرد. در واقع می توان گقت که میلگرد بستر از همان سال ۱۳۹۲ دارای آئین نامه ملی گردید.

میلگرد بستر چیست؟

میلگرد بستر یک المان یا عضو سازه ای است که از دو آرماتورموازی به طول ۳ متر تشکیل می شود. بنا‌بر دستورالعمل های اجرایی، فاصله عرضی میان دو میلگرد مذکور، بین ۵/۵، ۱۱ و ۱۵ سانتی متر متغیر خواهد بود. چندین مفتول عمودی یا زیگزاک نیز با فاصله ۱۶ اینچی از یکدیگر، بین دو آرماتورجوش داده شده اند.

اتصال میلگرد بستر با استفاده از قلاب و گیره صورت می گیرد. از گیره ها و قلاب های مورد استفاده جهت نصب این عضو سازه ای می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • گیره میلگرد بستر گالوانیزه مدل ۴G-15-2
  • گیره میلگرد بستر با ضخامت ۲ میلی متر
  • قلاب میلگرد بستر گالوانیزه مدل B10-15-30
  • قلاب میلگرد بستر مفتولی با ضخامت ۷mm
  • قلاب میلگرد بستر مفتولی با ضخامت ۴mm

از میلگرد بستر جهت  بالا بردن مقاومت کششی و استحکام دیوار استفاده می شود. در واقع، به کار‌گیری این عضو سازه ای باعث افزایش شکل پذیری دیوار در برابر تکان های شدید زمین خواهد شد.

  • نصب کامل میلگرد بستر به وسیله  بولت یا تفنگ مخصوص انجا م می‌گیرد.
  • در هنگام نصب باید آن ها را داخل بست مستقر داد.
  • برای مقابله از خوردگی و فرسایش مفتول‌ها، باید آن‌ها را به صورت کامل گالوانیزه کرد.
  • معمولاً برای هر 40 cm ارتفاع دیوار، اجرای یک مرحله میلگرد بستر لازم است. با این حال، میزان استفاده از این مجموعه، بسته به دیوار، متفاوت است. مثلاً اگر دیوارنقش حامل را داشته باشد، لازم است تا بیشتر مورد استفاده قرار گیرد.
  • بعد از نصب میلگرد بستر، روی آن‌ها با ملات پوشانده شود. ضخامت ملات باید حدأقل باید 1.5 سانتی متر باشد.

قیمت میلگرد بستر نسبت به مزیت‌هایی که دارد، بسیار به صرفه است و کمتر از 0.5 %هزینه‌های ساخت را شامل می گردد. این هزینه در مقایسه با مقاومت بالایی که این محصول در سازه ایجاد می‌کند، بسیار کم  است. فولاد پارس  با ارائۀ مستقیم  انواع میلگرد بستر با سایز و اندازه های متفاوت با قیمت مقرون به صرفه تلاش بر این داشته با بهترن قیمت میلگرد بستر را به مشتریان خود ارسال کند .

برای خرید میلگرد بستر و اطلاع از قیمت میلگرد بستر می توانید با مشاورین شرکت فولاد پارس در ار تباط باشید .شرکت فو لاد پارس قیمت میلگرد بستر را با کمترین قیمت ممکن  به دست مشتریان  عزیز خود می رساندمیلگرد بستر یکی از عوامل مهم در استحکام دیوار ها می باشد برای خرید با قیمت مناسب حتما با ما در ارتباط باشیدو پیشنهاد ما برای خرید مطمعن  شرکت میلگرد بستر فولاد پارس است ، بهترین قیمت میلگرد بستر  را از ما بخواهید.. میلگرد بستر فولاد پارس برای تحولی بزرگ وارد بستر تولید میلگرد بستر شد و با تلاش و کوشش مستمر توانسته گام بزرگی برای افزایش کیفیت و کاهش قیمت بردارد .میلگرد بستر فولاد پارس اماده واگذاری نمایندگی در سراسر کشور را دارد

کارخانه تولیدکننده میلگرد بستر  فولاد پارس از کارخانه‌های تخصصی تولید میلگرد بستر است. از این رو محصولات تولید شده از این کارخانه با کیفیت  و دقت زیادی ساخته می‌شوند. این مجموعه علاوه بر تولید و عرضه میلگرد بستر، به مشاوره سازندگان و طراحی سازه‌ها نیز می‌پردازد .این شرکت برای تولید میلگرد بستر از متریال با کیفیت بالا و قیمت مناسب استفاده می کند و همین امر باعث شده در میان بهترین کارخانه های تولید کننده میلگرد بستر قرار بگیرد .برای دریافت نمایندگی با ما در تماس باشید

برای کسب اطلاعات بیشتر علاوه بر سرچ در سایت های فارسی جستجو در سایت های خارجی در مورد میلگرد بستر و قیمت میلگرد بستر  اطلاعات بسیار مفیدی می تواند در اختیار شما قرار دهد اما بر ای پیدا کردن کلمه میلگرد بستر وقتی در گوگل ترنسلیت عبارت میلگرد بستر را وارد می کنید کلمه  rebar bed نمایش داده می شود ولی کلمه درست در زبان انگلیسی که معنی و مفهوم میلگرد بستر را بدهد عبارت Bed joint Reinforcement است برای کسب اطلاعات بیشتر می تواند در سایت فو لاد پارس از قیمت میلگرد بستر مطلع بشوید

بهترین قیمت میلگرد بستر را از ما بخواهید

5/5 - (1 امتیاز)

محمد علوی هستم، از سال 96 وارد دنیای وب و تولید محتوا شدم. علاقمند به حوزه های پزشکی، سلامتی، زیبایی، وب و تکنولوژی که برای چندین سایت معتبر در حال تولدی محتوای حرفه ای و تخصصی هستم. امیدوارم که از مقالات بنده راضی بوده باشید.