کاشت دندان یا ایمپلنت یکی از بهترین روش‌ها برای جایگزین کردن دندان ازدست رفته است. در این روش یک ریشه مصنوعی فلزی در استخوان فک قرار می‌گیرد و تاج دندان بر روی این ریشه ثابت می‌شود. از جمله مزیت‌های آن ماندگاری بسیار بالا و کیفیت مطلوب این کار است.

پرکاربردترین نوع ایمپلنت‌ها برندهای سوئیسی، فرانسوی، امریکایی، آلمانی و کره‌ای هستند. در این مقاله سعی داریم پرطرفدارترین برندهای فرانسوی، مزایا و معایب آن‌ها را بررسی کنیم.

انتخاب بهترین برند ایمپلنت دندان

در واقع مشخص کردن بهترین سیستم ایمپلنت دندان برای کاشت ایمپلنت هم اکنون مقداری مشکل است. ولی به طور سرانگشتی می‌توان گفت داشتن سابقه شرکت تولید کننده ایمپلنت و همچنین مقدار سرمایه گذاری که در قسمت تحقیق و پیشرفته کردن شرکت برای تولید بهترین ایمپلنت باشد، در نظر گرفت.

علاوه بر این در دسترس بودن قطعه‌های گوناگون ایمپلنت در صورتی که بعد از کاشت ایمپلنت مشکلی به وجود بیاید، دندان پزشک بتواند به آسانی ایمپلنت یا قطعه‌های آن را عوض کند و همچنین کارخانه تولید کننده ایمپلنت مدت زمانی که مشغول فعالیت است، بیش از۱۰ سال باشد، نشان دهنده بهترین نوع ایمپلنت است.

در نظر داشته باشید که شرکت‌های تولید کننده ایمپلنت در صورتی قابل اطمینان هستند که کارهای خود را با گارانتی و به صورت تضمینی ارائه ‌دهند. همچنین ممکن است شرکت‌های کوچک ایمپلنت‌های ارزانتری تولید کنند ولی کیفیت، دوام و طول عمر نسبتا کمتری خواهد داشت.

همه برندهای مطرح جهان الزامات FDA را رعایت می‌کنند که شاملاستفاده از ماده با کیفیت، طول عمر زیاد و با دوام بودن است. بنابراین برندهای مطرح تولید کننده ایمپلنت از پیشرفته ترین تکنولوژی برای ساختن ایمپلنت‌ها به کار می‌گیرند. به همین خاطر اکثر دندانپزشکان از بهترین برند استفاده می‌کنند. یکی از بهترین برندها، برند ایمپلنت دندان فرانسوی است که در ادامه بیشتر با آن آشنا خواهید شد.

images_1702906291_658049b38d3aa.jpg

مطلب مرتبط: بهترین دکتر ایمپلنت تهران

ایمپلنت فرانسوی

از جمله بهترین تولید کنندگان ایمپلنت در دنیا، ایمپلنت فرانسه است. این کشور دارای چندین برند تولید کننده ایمپلنت است که به سراسر دنیا صادر می‌شود. به علت کیفیت بسیار زیاد این محصول‌ها در بین مصرف کنندگان جزو مشهورترین برندها به حساب می‌آید.

در این مقاله سعی داریم با کیفیت‌ترین برندهای تولید کننده ایمپلنت دندان فرانسوی را معرفی کنیم. این مطلب می‌تواند برای کسانی که به دنبال استفاده از ایمپلنت دندان فرانسوی هستند مفید باشد و آن‌ها را در داشتن یک تصمیم مناسب کمک کند.

برند های ایمپلنت فرانسوی

برند TBR

تولید کننده برند ایمپلنت دندان فرانسوی از سال 1986 فعالیت خود را در این زمینه شروع کرده است و یکی از با کیفیت ترین محصولات ایمپلنت در فرانسه را تولید می‌کند. از ویژگی‌های این برند این است که تمامی این محصولات را بدون هیچ مواد واسطه‌ای می‌توان بر روی استخوان فک جایگذاری کرد. تکنولوژی tbr آسانی بسیار زیادی در زمان کاشت ایمپلنت محیا کرده است.

images_1702906259_65804993a0ac9.jpg

کاشت ایمپلنت قسطی

برند Euroteknika

برند Euroteknika از سال 1982 آغاز به تولید محصول‌های ایمپلنت دندان کرده است. این شرکت در بیش از ٣٠کشور دنیا نمایندگی فروش محصولات دارد و ایمپلنت‌های تولیدی این برند از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

این شرکت به دلیل فن آوری نوینی که استفاده می‌کند باعث سهولت در انجام سه مرحله کاشت یعنی قالب گیری، پروتز موقت و بهبودی شده است. همچنین به دلیل کاهش مداخلات بر روی بافت‌های نرم سبب صرفه جویی در زمان و کاهش دوران نقاهت پس از انجام کاشت شده است.

برند IDI

فعالیت شرکت برند IDI از سال 1987 شروع شده است و همچنین یکی از پر مصرف ترین محصول‌های ایران ایمپلنت دندان فرانسوی است. این برند با همکاری پزشکان و محققان این حوضه همواره در پی افزایش کیفیت محصولات خود بوده و از فن آوری‌های جدید برای ساخت انواع ایمپلنت بهره می‌برد.

کیفیت بالا و سازگاری از ویژگی‌های این برند است. ایمپلنت دندان فرانسوی IDI پکیج کاملی از محصولات ایمپلنت را برای انواع فرم‌های استخوانی و بافت نرم ارائه می‌کند.

برند TEKKA

این برند پیشینه زیادی در صنعت ایمپلنت در سراسر جهان دارد و یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های تولیدکننده ایمپلنت دندان فرانسوی است. از ویژگی‌های بارز این برند امکان کاشت فوری است که نسبت به سایر برندها یک مزیت بزرگ به حساب می‌آید.

همچنین این شرکت طیف وسیعی از اندازه ها را به جهت اطمینان از تنوع محصولاتش ارائه می‌کند. تنوع اندازه سبب تولید ایمپلنت در طول و قطر متفاوت می‌شود. برای مثال طول ایمپلنت 6 میلی متر عموما برای فک پایین کاربرد دارد و فک بالایی نیاز به پیچ‌هایی با طول بیشتر دارد.

بهترین متخصص ایمپلنت تهرانپارس

برند Axiom

این شرکت از٧٠ سال پیش در زمینه تولید محصولات دندانپزشکی فعالیت دارد و از سال ١٩٨٠ در حال تولید ایمپلنت دندان می‌باشد. این برند یکی از با کیفیت‌ترین و قابل اطمینان‌ترین شرکت تولیدکننده ایمپلنت دندان فرانسوی است.

نحوه قرار گرفتن ایمپلت فرانسوی

انواع ایمپلنت فرانسوی

برندهای فرانسوی به دلیل استفاده از فن آوری‌های جدید در ساخت ایمپلنت توانایی تولید انواع آن را دارند. در نظر داشته باشید که پزشک با توجه به شرایط فک و لثه بیمار یکی از این نمونه‌ها را انتخاب خواهدکرد. در زیر به انواع ایمپلنت دندان فرانسوی می‌پردازیم:

ایمپلنت‌های داخل مخاطی: ایمپلنت‌های قارچی شکل هستند از جنس تیتانیوم ساخته می‌شوند و سبب ماندگاری پروتز می‌شوند. در این روش ریشه به پشت دندان‌ها در فک می‌چسبد. امروزه این روش کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و بیشتر برای فک بالایی استفاده می‌شود.

تثبیت کننده‌های ریشه: برای کمک به دندان‌های ضعیف استفاده می‌شود و به کمک آن می‌توان زیرساخت دندان‌ها را استحکام بخشید.

ایمپلنت‌های اندواستیل (ایمپلنت داخل استخوانی): رایج ترین حالت ایمپلنت که بصورت پیچ در استخوان فک تعبیه می‌شود. شکل‌های استوانه‌ای و تیغه‌ای شکل آن کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر ایمپلنت توانایی نگه داشتن یک یا چند دندان مصنوعی را دارد. همچنین قابل استفاده برای بیمارانی که دارای بریج یا پروتز متحرک هستند، می‌باشد.

ایمپلنت‌های ساب پریواستیل: این ایمپلنت توسط یک قاب فلزی که به استخوان فک زیر بافت لثه متصل می‌شود، تشکیل می‌شود. پس از بهبودی لثه، قاب بر روی استخوان فک ثابت می‌شود. بیرون زدگی تکیه‌گاه های متصل به قاب از لثه در این نوع از ایمپلنت دندان فرانسوی مشاهده می‌شود. دندان‌های مصنوعی بر روی اباتمنت‌ها نصب می‌شوند همانند ایمپلنت اندو استیل. این روش به دلیل نتایج ضعیفی که دارد امروزه کمتر کاربرد دارد و فقط برای بیمارانی با ارتفاع استخوانی کم که توانایی استفاده از پروتز معمولی را ندارد بکار می‌رود.

قیمت ایمپلنت فرانسوی

قیمت ایمپلنت‌های خارجی نسبت به نمونه‌های داخلی بیشتر است. از بین انواع ایمپلنت‌ها نوع سوئیسی آن بالاترین قیمت را دارد. برندهای ایمپلنت دندان فرانسوی معمولا در سه سطح ١ و ٢ و ٣ قرار می‌گیرند. هزینه ایمپلنت دندان فرانسوی کمتر از نوع سوئیسی و امریکایی و بالاتر از برندهای کره‌ای است.

مزایا ایمپلنت فرانسوی

از جمله مزیت‌های استفاده از ایمپلنت های فرانسوی به صورت زیر است:

ظاهر طبیعیایمپلنت دندان فرانسوی شباهت زیادی با دندان‌های واقعی دارد. در واقع ایمپلنت دندان فرانسوی هیچ تفاوتی ظاهری با دندان های طبیعی ندارد و همچنین از نظر کاربردی نیز کاملا شبیه دندان‌های طبیعی هستند.

دائمی بودن: بعد از نصب ایمپلنت های می‌توان مانند دندان‌های عادی از آن استفاده کرد و به علت قرار گیری در کنار سایر دندان‌ها ماندگاری بالایی دارد.

مراقبت ساده: دندان کاشته شده دچار پوسیدگی نمی‌شوند اما دندان‌های کناری این امکان را دارند. پس لازم برای حفظ سلامتی سایر دندان‌ها بهداشت دندان کاشته شده را رعایت کرد. استفاده از نخ دندان و مسواک برای تمیزی دندان کاشته شده کافی است.

جایگزینی آسان: یکی از ویژگی‌های ایمپلنت دندان فرانسوی اینست که از سه بخش تشکیل شده است و در صورت آسیب دیدن نیازی به تعویض کردن کل آن نیست و فقط کافی است قسمت آسیب دیده را جایگزین کرد. به دلیل شباهت زیاد تاج از دندان واقعی اغلب این بخش به خاطر سختی بیش اندازه آسیب زیادی خواهد دید.

خوردن و جویدن آسان: برخلاف سایر انواع پروتزها و بریج، خوردن و جویدن با ایمپلنت دندان فرانسوی هیچ تفاوتی با دندان طبیعی ندارد. و این امر نشان‌دهنده کیفیت بالای ایمپلنت فرانسوی است.

قرار دادن ایمپلنت دندان فرانسوی

معایب ایمپلنت فرانسوی

اگرچه مزایای ایمپلنت دندان فرانسوی بسیار بیشتر از معایب آن است اما همواره در هر روشی معایبی نیز وجود دارد که گفتن آن می‌تواند به مخاطبان در انتخابی بهتر کمک کند. در این بخش به برخی از معایب ایمپلنت دندان فرانسوی می‌پردازیم:

فرآیند طولانی: ازجمله معایبی که اگر از ایمپلنت استفاده کنید به همراه خواهد داشت، زمان طولانی آن است. معمولا زمان زیادی طول می‌کشد تا بیمار بتواند با ایمپلنت‌های کاشته شده غذا بخورد. در صورتی که بیمار انتظار دارد که بعد از کاشت بتواند، سریع از آن استفاده کند.

دائمی بودن: دائمی بودن شاید یک ویژگی مثبت باشد اما گاهی ممکن است نیاز باشد به هردلیلی ایمپلنت‌ها برداشته شوند. اما باید دانست که کاشت دندان یک عمل دائمی است و امکان برداشتن ایمپلنت‌ها پس از انجام کار وجود ندارد.

داشتن محدودیت در صورت تحلیل رفتن استخوان: اگر بعد از، از دست رفتن دندان، استخوان فک تحلیل برود، شما نمی‌توانید از ایمپلنت دندان استفاده کنید. به این دلیل که ساختار کلی ایمپلنت به استخوان فک متصل می‌شود.

هزینه بالا: ایمپلنت یکی از گرانترین روش‌های ترمیم دندان است. بنابراین عموم مردم توانایی پرداخت این مقدار هزینه بسیار زیاد را ندارند. همچنین ایمپلنت فرانسوی یکی از گرانترین نوع موجود در بازار است. بنابراین به علت کیفیت مطلوب و همچنین شباهت بسیار زیاد ایمپلنت به دندان طبیعی هزینه کردن برای این نمونه قطعا ارزش آن راخواهد داشت.

جنس ایمپلنت فرانسوی

به طور قطع ایمپلنت باید جنسی سازگار متناسب با بدن و بدون هیچ گونه ضرری باشند و علاوه برآن باید از نظر دوام و ماندگاری کیفیت نسبتا بالایی داشته باشند. ایمپلنت دندان فرانسوی از تیتانیوم یا زیرکونیوم تهیه می‌‌شود. آن‌ها باید در برابر شکستگی و خوردگی از مقاومت بالایی برخوردار باشند.

دوام ایمپلنت فرانسوی

ایمپلنت دندان فرانسوی از بهترین و باکیفیت ترین انواع موجود در بازار هستند که دارای ماندگاری بسیار بالایی می‌باشند. ریشه به طور دائمی در استخوان فک قرار داده می‌شود به شما می‌توانید در صورت نیاز تاج ایمپلنت را در زمان مورد نیاز تعویض کنید. هرچند ایمپلنت‌ها برای مدت زمان طولانی ساخته می‌شوند، اما پس از 10 تا 15 سال شما می‌توانید برای تعویض تاج اقدام کنید.

ایمپلنت دندان فرانسوی

کلام آخر

ایمپلنت بهترین جایگزین دندان‌های از دست رفته می‌باشد. اما ممکن از هنگام انتخاب ایمپلنت در میان انواع برندها و کشورهای تولید کننده دچار سردرگمی شویم. در این مقاله تلاش شد تا به طور کامل در مورد ایمپلنت دندان فرانسوی توضیح داده شود. همچنین به بررسی مزایا و معایب آن پرداخته شد.

ایمپلنت دندان فرانسوی یکی از با کیفیت ترین نوع آن است که به دلیل ماندگاری بالا و شباهت زیادی که با دندان طبیعی دارد یکی از بهترین انتخاب‌های موجود است.

سوال متداول

آیا ایمپلنت قابل استفاده برای همه است ؟ معمولا ایمپلنت‌ها را بدون محدودیت می‌توان برای همه افراد استفاده کرد اما گاهی بنابه دلایلی مانند دیابت کنترل نشده یا بافت نامتوازن فک نمی‌توان از آن استفاده کرد.

بنابراین بهترین برند ایمپلنت دندان فرانسوی است. پس در نظر داشته باشید که فرانسه شامل تعداد زیادی شرکت معتبر تولید کننده ایمپلنت دندان است ولی برند IDI محبوب ترین شرکت تولید کننده ایمپلنت فرانسه است.

5/5 - (1 امتیاز)

باقر ناصری هستم، از سال 1399 وارد دنیای وب و تولید محتوا شدم. علاقمند به حوزه های وب و تکنولوژی که برای چندین سایت معتبر در حال تولید محتوای حرفه ای و تخصصی هستم. امیدوارم که از مقالات بنده راضی بوده باشید.