با وجود اشباع شدن بسیاری از مشاغل، تبلیغات اهمیت بیشتری پیدا کرد. باید گفت که تبلیغات یکی از بخش‌های مهم در رونق هر کسب و کار است و خلاقیت در استفاده از ابزار تبلیغاتی هم نقش مهمی دارد. استفاده از لیوان‌های کاغذی یک پتانسیل جدید در تبلیغات ایجاد کرده است که به واسطه آن می‌توانید توجه عده بیشتری را به سمت خودتان جلب کنید. در این مقاله به تاثیر لیوان‌های کاغذی در برندسازی و تبلیغ مشاغل می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

لیوان کاغذی تبلیغاتی

برندسازی و تبلیغات

برندسازی فرایندی است که طی آن  شما نام کسب و کارتان را تبلیغ می‌کنید و ترتیبی می‌دهید که مخاطب نام کسب و کار شما را به خاطر بسپارد. برندسازی به  معنی تلاش برای رسیدن به معروفیت و شهرت است. فرقی نمی‌کند که شما نام برند یک کسب و کار یا نام یک شخص را به شهرت برسانید، در هر صورت باید پروسه برندسازی راانجام دهید. این فرایند به طرق مختلف انجام می‌شود. هدف نهایی آن هم آگاه کردن مردم در خصوص برند شما است.

استراتژی برندسازی چیست؟

استراتژی برندسازی معمولا طرحی است که اهداف خاص و بلند مدت به خود می‌گیرد. با تکامل این استراتژی شما یک برند موفق دارید که شامل اجزای بنیادین شرکت شما می‌باشد و ترتیبی می‌دهد که قسمت‌های مختلف کسب و کار شما توسط مخاطب شناخته شود. یک استراتژی مشخص و قابل اجرا روی تمام جوانب یک کسب و کار تاثیر دارد  و مستقیما نیازهای مشتری و محیط رقابتی را هدف قرار می‌دهد. یکی از مهم‌ترین پیش‌نیازهای برندسازی، تبلیغات است. به طوری که تداوم داشته و شما را در ذهن مخاطب ماندگار کند. یکی از روش‌های نوین و جالب برندسازی، تبلیغات با لیوان‌های کاغذی است. لیوان‌های کاغذی به واسطه کاربرد دو منظوره‌ای که دارند، یک ابزار جالب توجه برای تبلیغات هستند.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در جایی مشاهده کنید یک بروشور تبلیغات پخش می‌کنند. بیشتر افراد این بروشور را نخوانده دور می‌اندازند و به مسیرشان ادامه می‌دهند. به نظر می‌رسد که در دنیای پیشرفته و مدرن امروز، این شیوه سنتی دیگر جواب نمی‌دهد. اما تبلیغات با لیوان‌های کاغذی یک بار مصرف یک روش نوین است که بازده بهتری هم دارد. شما می‌توانید در ایونت‌ها‌ و مراسم مختلف یا به مناسبت‌های گوناگون نوشیدنی‌هایی را درون لیوا‌ن‌های یک بار مصرف بین افراد توزیع کنید. همچنین می‌توانید لیوان‌های خود را به یک ارگان دیگر مانند کافی‌شاپ، رستوران یا سینما بدهید که در حین ارائه سرویس به مشتریان خود، برند شما را هم تبلیغ کنند.

با توجه به اینکه افراد در حال نوشیدن برای مدتی لیوان‌ها را در دست دارند، احتمالا توجه‌شان به برند شما جلب شده و به مرور نام برند شما در ذهن افراد هک شده و ماندگار می‌شود. برای مثال زمانی که یک شرکت کمک آموزشی در کنار یک مدرسه لیوان‌های کاغذی تبلیغاتی پخش می‌کند یا چای و نوشیدنی درون این لیوان‌ها به دانش آموزان می‌دهد، خیلی از دانش آموزان توجه‌شان به برند شما جلب شده و به این ترتیب شما دیده شده‌اید.

شرکت‌های استارتاپی با توجه به کمبود بودجه‌ای که دارند، معمولا از این روش به عنوان یک شیوه  تبلیغاتی پربازده و اقتصادی استفاده می‌کنند. چاپ لیوان‌های کاغذی یک بار مصرف کمک می‌کند تا در هزینه‌های تبلیغات خود صرفه‌جویی کنید و یک متد تبلیغاتی پربازده و موثر را امتحان کنید.

لیوان کاغذی تبلیغاتی، روشی برای تداوم نام برند شما

یکی از دلایلی که سبب می‌شود چاپ لیوان‌های کاغذی مفید باشد، این است که لیوان‌های کاغذی کمک می‌کنند که نام برند شما در طول شبانه روز بارها پیش چشم افراد باشد. در طول روز زمانی که افراد برای رفع خستگی و استراحت یک نوشیدنی می‌خورند و از لیوا‌ن‌های کاغذی که برند شما روی آن هک شده است، استفاده می‌کنند، شما موفق شده‌اید که  خود را به یکی از بخش‌های جدا نشدنی زندگی افراد یعنی استراحت و نوشیدن متصل کنید. همین امر به دیده شدن بیشتر و ماندگار شدن در ذهن مخاطب کمک می‌کند.

طراحی لیوان کاغذی

به یاد داشته باشید که تنها چاپ برند روی لیوان کافی نیست و شما باید یک طراحی زیبا و چشم نواز هم داشته باشید. در طراحی و تولید لیوان کاغذی باید دقت کافی به خرج دهید و برای طراحی وقت و هزینه کافی صرف کنید. تبلیغات با لیوان کاغذی بسیار موثر است، به شرط آنکه از طراحی مناسب استفاده کنید. در این رابطه شرکت ها و کارخانجات زیادی فعالیت دارند ولی همواره سعی کنید کارخانه لیوان کاغذی که انتخاب می کنید از بهترین و مرغوب ترین کاغذ استفاده کند.

برای طراحی لیوان کاغذی همیشه دو اصل را به خاطر داشته باشید. اول اینکه برند یا نام تجاری شما حتما باید روی لیوان‌ هک شود. همچنین راهی برای پیدا کردن شما مانند آدرس سایت، آدرس شرکت، شماره تماس یا راهی برای اتصال مشتری با شما روی لیوان باید درج شود. همچنین اگر در سازمان تجاری‌تان یک شعار تبلیغاتی دارید آن را هم روی لیوان‌ها درج نمایید. به این ترتیب لیوان کاغذی در دقایقی که دست مشتری است، بیشترین بازده را برای شما به همراه خواهد داشت.

چاپ لیوان کاغذی

در رابطه با چاپ لیوان کاغذی تبلیغاتی و اهمیت آن در رونق کسب و کار در سایت بازتاب اشاره شده که تبلیغات با استفاده از چاپ لیوان کاغذی از جمله استراتژی‌های بازاریابی است. این روش پتانسیل بسیار بالایی در یادآوری نام کسب ‌و کار شما به مشتری دارد. معمولاً طرح گرافیکی استفاده شده روی لیوان مورد بررسی قرار می‌گیرد که می‌تواند بازدهی تبلیغاتی مناسبی را برای شما به همراه داشته باشد.

طراحی لیوان کاغذی، کاری سخت و پیچیده

با توجه به شکل منحنی لیوان کاغذی، طراحی آن چندان کار ساده‌ای نیست. طرح باید طوری انتخاب شود که وقتی روی لیوان قرار می‌گیرد، دید خوب و قابل درکی به بیننده بدهد. یک طرح از لوگو همواره باید در مرکز توجه روی لیوان به چشم بخورد و بیشترینتوجه مخاطب را به خودش جلب کند. طراحی برای لیوان کاغذی همواره توسط متخصصان طراحی که تجربه کافی در این زمینه را دارند انجام می‌شود. طرح و رنگ استفاده شده در طراحی با توجه به شغل شما و به تناسب هدفی که دارید، انتخاب می‌شوند. ابعاد لیوان کاغذی هم اهمیت دارد و طرح باید با توجه به سایز لیوان انتخاب شود.

کاربردهای لیوان های کاغذی

از لیوان‌های کاغذی تبلیغاتی در مکان‌ها و موقعیت‌های مختلفی می‌توانید بهره ببرید. این لیوان‌ها علاوه بر معرفی خودتان برای استفاده بین کارمندان و پذیرایی از مشتری یا استفاده در ایونت‌های مربوط به خودتان در مکان‌ها و موقعیت‌های دیگری هم کاربرد دارد. شما می‌توانید از آن‌ها در ادارات و سازمان‌های دولتی، فست فودها، نماشگاه‌ها، همایش‌ها، رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها و شرکت‌های دیگر استفاده کنید. این لیوان‌ها علاوه بر اینکه کاربرد تبلیغاتی دارند، به عنوان یک جایگزین بهتر برای لیوان شیشه‌ای هم شناخته می‌شوند چرا که ابزار خوبی برای صرفه جویی در وقت و هزینه هستند.

همانطور که در سایت ایلنا آمده است، محصولات کاغذی در انواع مختلفی تولید می شوند و در موقعیت های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به تنوع محصولات کاغذی، می توان در بخش های مختلفی از آن ها استفاده کرد.

ارزیابی قیمت لیوان کاغذی

یکی از مواردی که در تعیین قیمت لیوان های کاغذی مطرح هست نوع کاغذی هست که در ساخت آن به کار می رود. کاغذ استفاده شده در تولید لیوان کاغذی می تواند انواع مختلفی از گواهینامه ها را داشته باشد، این مسئله بر میزان قیمت کاغذ و تاثیرات زیست محیطی کاغذ موثر است. لیوان کاغذی ساحل جنوب همواره سعی داشته که لیوان کاغذی را با قیمت مناسب و کیفیت خوب به مشتریان خود ارائه دهد. طی چند سال گذشته به دلیل نوسانات قیمت دلار، قیمت بسیاری از کالاها متغیر بود از جمله قیمت کاغذ، قیمت لیوان کاغذی نیز بسته به نوع و کیفیت کاغذی که در تولید و چاپ آن استفاده می شد متغیر بود.

عوامل تعین کننده قیمت لیوان کاغذی

تعداد سفارشات مشتریان (هر چه تعداد سفارشات مشتری بیشتر باشد قیمت لیوان کاغذی عمده کمتر خواهد بود)

سفارش چاپ اختصاصی و یا طرح عمومی (اگر سفارش شما اختصاصی باشد هزینه آن طبعا بیشتر خواهد بود)

کیفیت مواد اولیه مصرف شده در تولید و چاپ ظروف یکبار مصرف کاغذی

منبع : لیوان کاغذی ساحل جنوب

5/5 - (1 امتیاز)

باقر ناصری هستم، از سال 1399 وارد دنیای وب و تولید محتوا شدم. علاقمند به حوزه های وب و تکنولوژی که برای چندین سایت معتبر در حال تولید محتوای حرفه ای و تخصصی هستم. امیدوارم که از مقالات بنده راضی بوده باشید.