در طول تاریخ بشر، گاها افرادی بر سریر قدرت و حکومت ملت ها و سرزمین ها نشسته اند که نامشان به خاطر رنج و ستمی که بر مردم آن کشور روا داشته اند ، همیشه در یادها باقیمانده است ، این حاکمان ستمگر را دیکتاتور نام نهاده اند، در سایت سلام صدا کتاب صوتی زندگینامه تعدادی ازدیکتاتورهای مشهور جهان در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.

کتاب صوتی استالین دربار تزار سرخ از غصب قدرت تا مرگ

زندگینامه کامل استالین در دو جلد  کتاب صوتی استالین جوان از تولد تا انقلاب اکتبر و  کتاب صوتی استالین دربار تزار سرخ از غصب قدرت تا مرگ نوشته سایمن مانتیفوری محقق انگلیسی است که پس از ده سال تفحص در اسناد ، آرشیو مقالات و به توصیفی واقعی از ابعاد زندگی یکی ترسناک ترین حاکمان قرن بیستم دست یافته و در دو جلد به چاپ رسانده است.

نویسنده در این دو کتاب مراحل ترقی و تغییر در زندگی و افکار دیکتاتور شوروی را به تدریج و بر اساس مستندات تشریح کرده و نشان میدهد که چگونه یک جوان آرمانگرا و مذهبی سال 1898 در سال 1907 راهزنی میکند! و در دهه 1930 به یک مارکسیست آدمکش یعنی همان رهبر مستبد جماهیر شوروی تبدیل می شود.

با خواندن و یا شنیدن روایت داستانگونه و خواندنی کتاب به تدریج ابعاد شخصیت پیچیده و متناقض یکی از مستبدترین و در عین حال پربحث ترین حاکمان جهان برای مخاطب آشکار می شود.

این دو جلد کتاب به وسیله آقای بیژن اشتری ترجمه و اولین چاپ آن در سال سال 1389 در ایران منتشر شد، اگرچه اولین چاپ آن با زبان اصلی در سال 2005 میلادی بوده است.

 

کتاب صوتی پل پوت کابوس سرخ

کتاب صوتی پل پوت، کابوس سرخ  نوشته فیلیپ شورت  و ترجمه بیژن اشتری، نگاهی به زندگی و فعالیت‌های پول پوت یکی از دیکتاتورهای دنیای کمونیسم دارد.

نویسنده کتاب صوتی پل پوت کابوس سرخ یعنی فیلیپ شورت، سالیان متمادی برای تایمز، اکونومیست و BBC خبرنگاری کرده ات.

این نویسنده انگلیسی قبلا کتاب موفقی در باره زندگی مائو رهبر سابق چین نوشته است.

شورت در دهه ۱۹۷۰ و اوایل دهه ۱۹۸۰ در چین و کامبوج زندگی کرده و به همین دلیل شخصا در بطن بسیاری از رویدادهای تاریخی کامبوج قرار داشته است.

روایت او از کامبوج، خمرهای سرخ و پل پوت روایتی دقیق و متکی به انبوهی از اسناد و نیز هزاران ساعت مصاحبه‌هایی است که وی با رهبران خمر سرخ و دیگر شخصیت‌های سیاسی این کشور طی سالهای متمادی انجام داده است.

این یک روایت دست اول و نادر از یکی از مخوفترین و بی رحم ترین دیکتاتورهایی است که تاریخ جهان تاکنون به خود دیده است.

این، نخستین کتاب فارسی در باره پل پوت و خمرهای سرخ است که ترجمه شده و در اختیار خوانندگان فارسی زبان قرار گرفته است.

کتاب صوتی پل پوت کابوس سرخ به مدت 35 ساعت به علاقمندان کتاب های تاریخی و سیاسی تقدیم میگردد.

کتاب صوتی سایه دیکتاتور زندگی تحت حکومت آگوستو پینوشه

 

کتاب صوتی سایه دیکتاتور ( زندگی تحت حکومت آگوستو پینوشه ) در مورد چگونگی به قدرت رسیدن و سیاست استبدای پینوشه در مدت زمامداریش در شیلی است که توسط هرالدو مونیز سیاستمدار و سفیر سابق شیلی در سازمان ملل نگاشته شده و خانم زینب کاظم خواه آنرا به فارسی برگردانده و  به همت انتشارات ثالث منتشر شده است.

ژنرال آگوستو خوزه رامون پینوشه اوگارته  از فرماندهان نظامی شیلی و از دوستان و همراهان رئیس جمهوری وقت بود که در کودتای ۱۱ سپتامبر سال ۱۹۷۳شیلی دولت منتخب سالوادور آلنده را سرنگون کرد و به مدت ۱۷ سال زمام امور این کشور را در فضایی از رعب و وحشت برای مخالفان و منتقدان تا سال ۱۹۹۰ به عهده داشت.

کتاب صوتی نبرد من نوشته آدولف هيتلر

کتاب صوتی نبرد من نوشته : آدولف هيتلر خوانشی است از کتاب معروف زندگی و نبرد من نوشته‌ی آدولف هیتلر امپراتور قدرتمند آلمان ترجمه عنایت

جالب است بدانید که انتشار و یا حتی مالکیت این کتاب در برخی از کشورهای جهان از جمله آرژانتین، چین، هلند و روسیه ممنوع است .

کتاب صوتی نبرد من بیانگر اندیشه‌های سیاسی آدولف هيتلر و نازیسم می‌باشد.

هیتلر در سال ۱۹۲۴ هنگامی که در قلعه لندربرگ زندانی بود بخش اول کتاب را با دیکته کردن جملات به منشی خود رودلف هس این اثر را به وجود آورد.

بخش دوم، پایان همان سال پس از آزادی زودهنگام او از زندان نوشته شد.

با قدرت گرفتن ناسیونال سوسیالیست‌ها در آلمان، فروش و توزیع نبرد من نیز رواج گرفت.

از اواسط دهه ۱۹۳۰ کتاب هیتلر به خرج دولت به زوج‌های تازه ازدواج کرده هدیه می‌شد، فروش نسخه‌های دست دوم کتاب ممنوع بود و تدریس آن در مدرسه‌ها به عنوان جزئی از برنامه تبلیغاتی حزب ناسیونال سوسیالیست از همین دوران آغاز شد.

از این کتاب تا پایان جنگ دوم جهانی نزدیک به یازده میلیون نسخه انتشار یافت که بخش اعظم آن یا رایگان توزیع، یا به اجبار خریداری شده‌بود.

نبرد من پس از جنگ جهانی هرگز در آلمان تجدید چاپ نشده است.

5/5 - (1 امتیاز)

محمد علوی هستم، از سال 96 وارد دنیای وب و تولید محتوا شدم. علاقمند به حوزه های پزشکی، سلامتی، زیبایی، وب و تکنولوژی که برای چندین سایت معتبر در حال تولدی محتوای حرفه ای و تخصصی هستم. امیدوارم که از مقالات بنده راضی بوده باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *