تجهیزات و لوازم ورزشی طیف وسیعی را شامل می‌شوند، زیرا تمرینات ورزشی انواع مختلفی دارند که برای پوشش آن‌ها نیاز است از تجهیزات متفاوت با ماهیت‌های گوناگون استفاده شود. فروشگاه اینترنتی انرژی اسپرت، دنیایی از لوازم ضروری انواع ورزش‌هایی مانند بدن‌سازی، یوگا، کراسفیت و پیلاتس را جمع‌آوری و در اختیار علاقه‌مندان این حوزه‌های ورزشی قرار داده است. بیشترین تلاش این مجموعه در ارائه محصولاتی در سطح کیفی خوب و عالی است تا مشتریان پس از خرید درصد رضایت بالایی داشته و تا مدت‌های طولانی از آن وسیله بدون کم‌وکاست استفاده نمایند.

معرفی انواع تجهیزات و لوازم ورزشی:

وقتی قرار است، هرکدام از دسته‌های تجهیزات و لوازم ورزشی را به‌صورت جزئی‌تر ازنظر بگذرانیم، این تعدد فراوان حتماً حیرت‌زده‌مان می‌کند. ولی برای آنکه کمی تجهیزتر به سمت ورزش‌ها روانه شوید، چاره‌ای جز شناخت هرچند اجمالی در مورد این ابزارها نیست تا در سایه آن‌ها از صدمات مصون بمانید. بر این مبنا به معرفی مهم‌ترین لوازم هر دسته از محصولات بدن‌سازی، یوگا، کراسفیت و پیلاتس به‌صورت جداگانه می‌پردازیم.

آشنایی با انواع محصولات بدن‌سازی:

با توجه به اینکه رشته بدن‌سازی تنوع فراوانی دارد، طبیعی است که تجهیزات و لوازم ورزشی مرتبط با آن نیز بسیار گوناگون و دارای اشکال و ماهیت‌های مختلف باشد. اکنون ورزش‌هایی مانند بادی بیلدینگ، پاور لیفتینگ، کراس فیت، بادی کلاسیک و بدن فیزیکی از دسته‌های مرتبط با بدن‌سازی هستند که هرکدام علاقه‌مندان مخصوص به خود رادارند. برای این ورزشکاران انواع تجهیزات و لوازم ورزشی مانند وال بال، پد اسکات، جامپ باکس، کیسه‌شن، کیسه بلغاری و بسیاری موارد دیگر بسیار کاربردی است. بدون تجهیز شدن به این وسایل به‌راستی تدارک بدنی چنان عضلانی با کمری باریک و بدون چربی محال است. البته انتخاب نوع مناسب این تجهیزات نیز بسیار مهم به نظر می‌رسد. به همین دلیل ورود به مبحث مشاوره به‌اندازه خرید نمونه‌ای استاندارد و اصل مهم است.

آشنایی با انواع محصولات یوگا:

یوگا ورزشی متشکل از کنترل ذهن، روح و جسم است که فرد را به بهترین شرایط فیزیولوژیکی می‌رساند. در این ورزش فرد می‌آموزد با تکنیک‌های تنفس و انجام حرکات بدنی خاص به آرامش و سکون برسد. از عمده تجهیزات یوگا و لوازم ورزشی موردنیاز این ورزش می‌توان به آجر یوگا، مت، اریال، تشک، بند، سویینگ و توپ ماساژ اشاره نمود. با خرید این لوازم نه‌تنها در ورزشگاه بلکه در خانه نیز می‌توانید به فواید این ورزش دست‌یابید. اثرهای درمانی یوگا شامل بهبود تنفس، ایجاد قدرت عضلانی، بهبود سلامت قلب و افزایش انعطاف‌پذیری می‌باشند که بسیار عالی و قابل‌تأمل هستند. ازاین‌رو کسانی که به ورزشی کم‌تحرک‌تر اما با تأثیرگذار عالی در فضایی محدود علاقه‌مند هستند هیچ‌گاه از یوگا و قدرت آن در ایجاد حس و حال سلامتی غفلت نمی‌کنند.

آشنایی با انواع محصولات کراسفیت:

اگر به رشته کراسفیت وارد شوید، مسلماً یک ورزشکار قدرتی خواهید شد که تحملتان برای امور مختلف بالا می‌رود. چراکه این ورزش یک جنبه را موردتوجه قرار نداده و از ورزشکاران خود افرادی انعطاف‌پذیر، پرسرعت و هماهنگ و متعادل می‌سازد که از عهده هر فعالیت سخت و نفس‌گیری برمی‌آیند. با نگاهی به این رشته ورزشی آن را ترکیبی از وزنه‌برداری، ژیمناستیک و انواع تمرینات هوازی می‌یابیم که به کلکسیونی کامل از تجهیزات و لوازم ورزشی نیاز دارد. بدین ترتیب از لوازم ضروری و تجهیزات کراسفیت برای انجام تمرینات این ورزش می‌توان به توپ وال بال روگ 5 کیلویی و 7 کیلویی، کش لوپ پارچه‌ای، مینی لوپ تراباند، تخته استپ بادی پامپ، تایر فیلیپ، جامپ باکس و بسیاری لوازم دیگر اشاره نمود که برای تمریناتی کامل، اصولی و تخصصی ضروری و غیرقابل‌اجتناب هستند.

آشنایی با انواع محصولات پیلاتس:

بهبود آمادگی جسمانی، درگیر نمودن جسم و ذهن و افزایش تعادل و انعطاف‌پذیری از مزایای انجام ورزش پیلاتس است. تمامی ورزشکاران این رشته از سلامت کلی بدن، ایستایی عالی، افزایش انرژی، کاهش استرس و بهبود کیفیت خواب بعد از پیوستن به گروه‌های ورزشکاران پیلاتس، احساس رضایت می‌کنند. ولی انجام اصولی این ورزش نیز بدون آسیب و صدمه نیازمند تجهیزات و لوازم ورزشی مختص آن است. به کمک این تجهیزات دامنه حرکتی فرد، تعادل بدنی و هماهنگی عصب و عضله برای ورزشکار پدید می‌آید. امروزه انواع مختلفی از این ورزش مانند پیلاتس کلاسیک، روی مت، با دستگاه ریفرمر، نوین، استات و وینزور وجود دارد که افراد برحسب سلیقه خود یک مورد را انتخاب می‌کنند. از مهم‌ترین تجهیزات این ورزش باید به توپ پیلاتس، فوم رول، جیم بال، کوشن بال، کش پیلاتس و دستکش اشاره نمود که سلامت ورزشکار را حین تمرینات به‌خوبی تضمین می‌نمایند.

5/5 - (1 امتیاز)

باقر ناصری هستم، از سال 1399 وارد دنیای وب و تولید محتوا شدم. علاقمند به حوزه های وب و تکنولوژی که برای چندین سایت معتبر در حال تولید محتوای حرفه ای و تخصصی هستم. امیدوارم که از مقالات بنده راضی بوده باشید.