تهران به شهری برای یادگیری مهارت‌های جدید از جمله یادگیری زبان انگلیسی تبدیل شده است. تعدد آموزشگاه‌های زبان‌ انگلیسی و برگزاری کلاس‌های تدریس خصوصی زبان نشان‌دهنده اهمیت یادگیری این مهارت است. معلم خصوصی زبان برای مهاجرت ، تدریس خصوصی مکالمه زبان انگلیسی در تهران برای خوب صحبت کردن و درک جملات انگلیسی، باعث شده روز به روز تقاضا برای آموزش خصوصی زبان انگلیسی در تهران بیشتر شود.

اما به همان اندازه که یادگیری این زبان در دنیای امروز اهمیت زیادی پیدا کرده است، نرخ تدریس خصوصی زبان انگلیسی در تهران نیز اهمیت دارد. خیلی از زبان‌آموزان می‌خواهند که آموزش تدریس خصوصی زبان را شروع کنند اما از قیمت تدریس خصوصی زبان انگلیسی در تهران خبر نداشته یا به دلیل هزینه‌های زیاد، از آموزش با این روش منصرف می‌شوند. تصمیمی که کاملاً اشتباه است. زیرا می‌توان با کمک برخی از پلتفرم‌های معتبر تدریس خصوصی، علاوه بر دریافت آموزش باکیفیت، از نرخ تدریس خصوصی زبان انگلیسی در تهران آگاه شد و باتوجه به بودجه مورد نظر خود، درخواست معلم خصوصی زبان داد.

قیمت تدریس خصوصی زبان انگلیسی در تهران از سایت‌های آگهی

نرخ تدریس خصوصی زبان انگلیسی در تهران باتوجه به نوع پلتفرم یا روشی که از آن معلم خصوصی را درخواست می‌دهید، متفاوت است. اگر از طریق معرفی دوستان، با معلم خصوصی زبان آشنا شده باشید، هزینه کلاس خصوصی‌ زبان در منزل باتوجه به نظر و سلیقه استاد زبان می‌تواند کم یا بیش از حد زیاد باشد. به طور معمول اساتید باتوجه به میزان سابقه تدریس‌شان و مهارت‌هایی که در آموزش کتب زبان انگلیسی نظیر “Advanced Grammar in Use” تالیف مارتین هاچینز، “The Elements of Style” تالیف ویلیام استرانک و ای. بی. وایت، “The Complete Idiot’s Guide to English Literature” تالیف جان سترتون یا حتی کتب شناخته‌تری نظیر “American English File” دارند، قیمت تدریس خصوصی زبان انگلیسی در منزل خود را تعیین می‌کنند. هزینه کلاس معلم خصوصی در این روش چون توسط خود استاد زبان مشخص می‌شود، ممکن است با اغراق همراه بوده و بیشتر از ارزش واقعی کلاس باشد.

عدم شفافیت هزینه کلاس خصوصی زبان در منزل در سایت‌هایی که ماهیت تبلیغاتی داشته و صرفاً یک سایت آگهی هستند، نیز وجود دارد. اساتید زبان جذب این سایت‌ها شده و به ازای پرداخت هزینه بابت خرید امتیاز و حق عضویت در این سایت‌ها، می‌توانند سابقه بالایی برای خود رد کرده و قیمت زیادی بابت جلسات تدریس خصوصی‌شان تعیین کنند.

به طور مثال ممکن است معلم زبانی با سابقه زیر دو سال، با پرداخت هزینه بیشتر، بالاترین امتیاز را از سایت‌های آگهی دریافت کرده و به عنوان بهترین معلم خصوصی زبان انگلیسی، قیمت بالایی را بابت تدریس خود مشخص کند. در صورتی که زبان‌آموز این حق را داشته که بداند بابت چه ارزش و مهارتی، هزینه کلاس خصوصی زبان را پرداخت می‌کند تا بتواند بدون آزمون و خطا با همان اولین معلم زبان، بهترین کیفیت و خدمات را دریافت نماید.

بنابراین در این روش‌ها نرخ تدریس خصوصی زبان انگلیسی در تهران متغییر بوده و به طور معمول باتوجه به سلیقه و نظر شخصی اساتید بسیار متفاوت همراه با بزرگ‌نمایی رزومه آن‌ها است.

قیمت تدریس خصوصی زبان انگلیسی در منزل از سایت‌های معتبر تدریس خصوصی

منظور از پلتفرم‌های معتبر تدریس خصوصی یعنی مجموعه‌هایی که سعی می‌کنند در موضوعات درسی، رشته‌های مختلف یا مهارت‌هایی نظیر زبان انگلیسی، بهترین‌ها را جذب پلتفرم خود کنند. این پلتفرم‌های تدریس خصوصی، براساس معیارهایی همچون سابقه تدریس استاد در مراکز و آموزشگاه‌های مختلف، رزومه تحصیلی و میزان سواد و تخصص ایشان، تعداد شاگردان موفقی که استاد داشته، اساتید را رتبه‌بندی می‌کنند. حتی در سایت استادبانک (www.ostadbank.com)، علاوه بر بررسی این معیارها، کیفیت کلاس برگزار شده استاد در هرجلسه بررسی می‌شود. یعنی در استادبانک رتبه و امتیاز اولیه معلم خصوصی متغییر بوده و ممکن است باتوجه به عملکرد خود در هر جلسه کم یا زیاد شود. براساس همین رتبه و امتیاز، قیمت جلسات تدریس خصوصی اساتید تعیین خواهد شد.

این روش قیمت گذاری، باعث می‌شود که در ابتدا زبان‌آموزان بدانند که براساس چه فاکتورها و ارزش‌هایی، هزینه کلاس را پرداخت می‌کنند. مزیت دوم این سایت‌ها این است که زبان‌آموزان می‌توانند از بخش نظرسنجی شاگردان استاد، رزومه تحصیلی یا سوابق تدریس‌شان که صحت آن تایید شده است، قبل از شروع اولین جلسه، از استاد خود شناخت نسبی پیدا کنند.

سومین مزیت درخواست معلم خصوصی از سایت‌های معتبر تدریس خصوصی نظیر استادبانک این است که به دلیل متفاوت بودن سابقه تدریس اساتید، مدرسین از یک ستاره تا پنج ستاره و VIP رتبه‌بندی می‌شوند که باعث ایجاد تنوع قیمتی در سایت شده است. یعنی شما می‌توانید با توجه به بودجه مورد نظر خود، استاد تدریس خصوصی زبان گران با سابقه بالا یا معلم خصوصی زبان خوب با سابقه کمتر را به صورت حضوری یا با کمک ابزارهایی نظیر Skyroom ، Google meet ، Adobe به صورت آنلاین درخواست دهید.

برخی از مهم‌ترین سایت‌های تدریس خصوصی معتبر در دنیا که سیستم شفافی برای برگزاری کلاس‌های تدریس خصوصی به صورت آنلاین دارند، پلتفرم‌های زیر است:

Tutor.com: یکی از معتبرترین سایت‌های تدریس خصوصی در آمریکا است که دروس مختلف از ریاضی و علوم تا زبان‌های خارجی را پوشش می‌دهد.

VIPKid: این سایت به ارتباط معلمان انگلیسی‌زبان با دانش‌آموزانی که مایل به یادگیری زبان انگلیسی هستند، متمرکز است.

Skooli: پلتفرمی است که به دانش‌آموزان امکان دسترسی به معلم‌های متخصص در موضوعات مختلف را می‌دهد.

Preply: یک پلتفرم جهانی، متمرکز بر یادگیری زبان‌های خارجی است.

از پلتفرم‌های معتبر تدریس خصوصی در ایران نیز سایت www.ostadbank.com است که از سال ۹۳ در حوزه تدریس خصوصی در دروس مختلف و مهارت‌هایی نظیر زبان‌‌ انگلیسی فعالیت می‌کند و نزدیک به ۳۴۰۰ معلم خصوصی باتجربه داشته و ۹۷ هزار دانش‌آموز موفق را به صورت حضوری یا آنلاین از مجموعه خود فارغ التحصیل کرده است.

به دلیل محدود بودن سایت‌های معتبر تدریس خصوصی زبان در ایران، نرخ تدریس خصوصی زبان انگلیسی در تهران را باتوجه به معیارهای استادبانک که تماماً از توانایی‌ها، دانش و تخصص اساتید زبان نشأت گرفته، به شرح زیر بیان می‌کنیم:

هزینه تدریس خصوصی زبان انگلیسی در تهران اساتید زبان از یک تا سه ستاره، با سابقه تدریس بین سه تا پنج سال آموزش زبان، فارغ التحصیل در رشته‌های آموزش زبان انگلیسی نظیر ( استاد رضا جسمانی با مدرک کارشناسی آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه فرهنگیان cfu.ac.ir و کارشناسی ارشد از دانشگاه تهران (ut.ac.ir به طور میانگین از ۹۰ هزار تومان آغاز شده و به جلسه‌ای حدود۳۰۰ هزار تومان نیز می‌رسد.

نرخ تدریس خصوصی زبان انگلیسی در تهران برای اساتید چهار و پنج ستاره با بیش از هفت سال سابقه تدریس در آموزش و پرورش (medu.gov.ir) و مدارکی نظیر فارغ التحصیل از دانشگاه‌ معتبر کشور به طور میانگین از جلسه‌ای ۲۰۰ هزار تومان آغاز شده به حدود ۵۰۰ هزار نیز تومان می‌رسد.

قیمت تدریس خصوصی زبان انگلیسی در تهران برای اساتید سطح VIP که بیش از ده سال سابقه تدریس دارند، نظیر استاد مریم فرجی با مدرک دکتری زبان‌شناسی از دانشگاه پلی تکنیک والنسیا (upv.es/en) و سابقه ۱۷ سال تدریس در کلیه مقاطع تحصیلی، از جلسه‌ای حدود ۵۰۰ هزار تومان آغاز شده و به یک میلیون تومان نیز می‌رسد.

5/5 - (1 امتیاز)

محمد علوی هستم، از سال 96 وارد دنیای وب و تولید محتوا شدم. علاقمند به حوزه های پزشکی، سلامتی، زیبایی، وب و تکنولوژی که برای چندین سایت معتبر در حال تولدی محتوای حرفه ای و تخصصی هستم. امیدوارم که از مقالات بنده راضی بوده باشید.