امروزه داشتن مژه‌های پر پشت برای خانم‌ها اهمیت زیادی پیدا کرده است زیرا دارا بودن مژه‌های پر پشت یکی از جلوه‌های زیبایی محسوب می‌شود و می‌تواند برای خانم‌ها زیبایی بیشتری را به ارمغان آورد. کاشت مژه یکی از راه‌های زیباتر کردن مژه‌ها محسوب می‌شود و راه دیگر برای افزایش زیبایی آن‌ها استفاده از اکستنشن مژه نام دارد.

در ادامه این مقاله قصد داریم به بررسی کامل هر دو روش زیباتر کردن مژه یا کاشت مژه و اکستنشن مژه بپردازیم و درباره آن‌ها اطلاعات کاملی را به شما ارائه دهیم.

کاشت مژه موقت یا اکستنشن مژه

قبل از اینکه به سراغ معرفی تخصصی هر کدام از این روش‌ها برای زیباتر کردن جلوه مژه بپردازیم، لازم است آن‌ها را به صورت جداگانه معرفی نماییم. لازم به ذکر است که منظور از اکستنشن مژه، استفاده از مژه‌های مصنوعی است که با تجهیزات مناسب و البته مخصوص به مژه‌های فرد متصل می‌شوند و تا باعث افزایش طول، پر پشتی و ضخامت مژه‌ها شوند.

اکستنشن مژه را با استفاده از ترکیبی مصنوعی می‌سازند که از جنس مو است. تمامی آن‌ها به صورت تک به تک با چسب مخصوص به مژه‌ها می‌چسبند و باعث افزایش زیبایی مژه‌ها می‌شوند.

در کاشت مژه بر خلاف اکستنشن، از ترکیبات مصنوعی شبیه به مو و تار‌های مژه استفاده نمی‌شود بلکه توسط مو‌هایی انجام می‌شود که از لحاظ جنس و رنگ به مژه‌ها خیلی شبیه می‌باشند. برای کاشت مژه توسط پزشک یا متخصص زیبایی لازم است صورت بگیرد. برای کاشت مژه لازم است ۵۰ فولیکول مو برداشته شود و با انجام برش‌های بسیار ریز در نواحی مژه‌ها و پلک‌های بالایی و پایینی کاشته شود.

لازم به ذکر است که برای کاشت مژه باید بیهوشی موضعی و در برخی موارد بسیار نادر بیهوشی کامل انجام شود که براساس خواست مراجعه می‌تواند متفاوت باشد. کاشت مژه یک عمل جراحی محسوب می‌شود و ممکن است بین ۲ تا ۳ ساعت طول کشد. به دلیل حساسیت بالا در کاشت مژه و امکان بیهوشی کامل توسط متخصص، باید این فرایند توسط افرادی انجام شود که کاملاً در این زمینه مجرب هستند و همچنین مدرک لازم را داشته باشند.

تفاوت کاشت مژه با اکستنشن مژه

پس از آشنایی کامل با کاشت مژه و اکستنشن مژه لازم است برای اینکه بدانید بهتر است از کدام یک روش برای افزایش زیبایی به مژه‌های خود اضافه کنید، لازم است با تفاوت‌های این دو روش آشنا شوید. در ادامه این بخش از مقاله قصد داریم به معرفی مهم‌ترین تفاوت کاشت مژه با اکستنشن مژه بپردازیم.

طبیعی‌تر بودن کاشت مژه

همانطور که در بخش قبلی به آن پرداختیم، برای کاشت مژه از ترکیبات مصنوعی استفاده نمی‌شود بلکه از مو‌هایی استفاده می‌شود که بیشترین تشابه را از لحاظ رنگ و جنس به مژه‌ها دارند. همین مسئله نشان دهنده این موضوع است که کاشت مژه، مژه‌های شما را طبیعی‌تر نشان می‌دهد.

اگر طبیعی بودن مو‌های مژه یکی از اولویت‌های شما برای افزایش زیبایی آنان به حساب می‌آید، قطعاً لازم است از فرایند کاشت مژه استفاده کنید. لازم به ذکر است که اگرچه اکستنشن مژه حالت طبیعی کمتری به خود می‌گیرند اما به دلیل استفاده از چسب و مژه‌های مصنوعی، احتمال پژمردگی و افتادگی آن‌ها بسیار کمتر است.

آسانی فرایند اکستنشن مژه

به طور کلی فرایند کاشت مژه به نسبت اکستنشن مژه فرایندی سخت‌تر و البته پیچیده‌تر است و می‌تواند دردسر‌های خود را به همراه داشته باشد. به دلیل اینکه کاشت مژه در نزدیکی چشم‌ها انجام می‌شود حساسیت آن دو چندان می‌شود در صورتی که اکستنشن کاملاً بدون درد و بدون بیهوشی انجام می‌شود و مدت زمان کمتری وقت می‌گیرد.

نحوه انجام

یکی دیگر از مهم‌ترین تفاوت‌های کاشت مژه و اکستنشن، نحوه انجام آن‌ها می‌باشد. همانطور که گفتیم نحوه کاشت مژه نیازمند به وجود متخصص دارد و بایستی با بیهوشی موضعی یا کامل انجام شود اما اکستنشن آن کار ساده و راحتی است.

مراقبت سخت‌تر اکستنشن

یکی از نقاط مثبت کاشت مژه به نسبت اکستنشن نگهداری و مراقبت ساده‌تر از آن‌ها است اما در روش دیگر نیازمند به مراقبت و همچنین ترمیم مژه وجود دارد. لازم به ذکر است که اگر از اکستنشن برای زیبایی مژه‌ها استفاده کردید، لازم است هر ۶ الی ۸ هفته برای ترمیم آن به متخصص مراجعه کنید.

ناگفته نماند که ترمیم اکستنشن مو به نسبت کاشت اولیه آن کار ساده‌تر و البته راحت‌تری محسوب می‌شود زیرا به دلیل روییدن مژه‌های جدید و ریختن مژه‌های قدیمی، ایجاد تقارن بین دو طرف کار سخت‌تر و پیچیده‌تری می‌باشد.

در مقابل اکستنشن، کاشت مژه نیاز به ترمیم و مراقبت‌های خاصی ندارد. تنها مراقبتی که باید پس از کاشت مژه انجام دهید، استراحت چند روزه است تا التهاباتی که در اثر عمل جراحی کاشت به وجود آمده است، رفع شود.

رشد مژه‌ها در کاشت

زمانی که کاشت مژه انجام می‌شود، باید بدانید که مژه‌های کاشته شده می‌توانند رشد کنند و پر پشت‌تر به نظر آیند اما به دلیل استفاده از ترکیبات مصنوعی در اکستنشن مژه، رشد آن‌ها امکان‌پذیر نمی‌باشد.

رشد مو‌های کاشته شد در مژه، کاملاً طبیعی و نرمال هستند و علاوه بر بلند‌تر شدن می‌توانند ضخیم‌تر نیز شوند.

ماندگاری بیشتر کاشت مژه

یکی دیگر از تفاوت‌های بین کاشت و اکستنشن برای مژه‌ها، طول عمر و ماندگاری آن‌ها می‌باشد. به دلایل گفته شده در مطالب فوق، کاشت مژه به نسبت اکستنشن مژه از طول عمر و ماندگاری بیشتری برخوردار است.

لازم به ذکر است که اکستنشن مژه در صورتی که به خوبی از آن‌ها مراقبت شود می‌تواند حداکثر تا شش هفته ماندگاری داشته باشد در صورتی که ماندگاری کاشت مژه می‌تواند به صورت دائمی باشد.

در آخر ناگفته نماند که کاشت مژه اگر با استفاده از تجهیزات و ابزار‌های کاملاً بهداشتی انجام شود نمی‌تواند باعث پدیدار شدن گل مژه در نواحی چشم شود.

جمع‌بندی

در این مقاله به صورت کامل و جامع به بررسی تفاوت‌های کاشت مژه و اکستنشن آن پرداختیم. بدون شک هر کدام از روش‌های ممکن برای بهبود و افزایش زیبایی مژه‌ها مزایا و معایب خود را دارند. ‌امید است که با خواندن این مقاله راه مناسب جهت افزایش زیبایی مژه‌های خود را انتخاب کنید.

منبع:

https://doctoreto.com/blog/eyelash-extensions/

5/5 - (1 امتیاز)

محمد علوی هستم، از سال 96 وارد دنیای وب و تولید محتوا شدم. علاقمند به حوزه های پزشکی، سلامتی، زیبایی، وب و تکنولوژی که برای چندین سایت معتبر در حال تولدی محتوای حرفه ای و تخصصی هستم. امیدوارم که از مقالات بنده راضی بوده باشید.