کشور ترکیه که در همسایگی ما قرار دارد، از جمله کشورهای توریستی دنیا است که افراد زیادی دوست دارند در آن اقامت کنند. به جز اقدامت به قصد تفریح و سکونت، خرید خانه در این کشور برای بسیاری از افراد یک سرمایه گذاری تلقی می‌شود. آلانیا یکی از شهرهای ترکیه است که ایرانی‌ها بسیار برای خرید خانه به آن جا مراجعه می‌کنند. ممکن است شما نیز از افرادی باشید که دوست دارند در این شهر خانه داشته باشند. در این صورت، حتماً باید از قوانین و نکات مهم خرید خانه در آلانیا اطلاع داشته باشید. اگر چیزی در این مورد نمی‌دانید، نگران نباشید! چرا که ما اینجا هستیم که در همین مورد به شما کمک کنیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا بتوانید بدون مشکل خاصی، در آلانیا خانه بخرید.

قوانین مهم برای خرید خانه در آلانیا

یکی از مهم‌ترین دلایل خرید خانه در آلانیا این است که افراد دوست دارند اقامت کشور ترکیه را کسب کنند. گرفتن اقامت ترکیه به نسبت آسان است و با خرید خانه، می‌توان تا حد زیادی مسیر گرفتن اقامت را رفت. با این حال برای رسیدن به مقصود، باید قوانین مختلف خرید خانه را رعایت کنید. در این بخش این قوانین را برای شما توضیح می‌دهیم.

قانون املاک و مستغلات ترکیه برای خرید خانه برای اتباع خارجی، قانون 35 را در سال 2013 تصویب کرده است که احتمالا در سال 2024 نیز تغییر نخواهد کرد. به موجب این قانون، ملکی که شما می‌خرید باید شامل این ویژگی‌ها باشد:

  1. موقعیت ملک نباید در مناطق نظامی و امنیتی ترکیه واقع شده باشد.
  2. وسعت ملکی که می‌خرید نباید از 30 هکتار بیشتر باشد.
  3. تنها ده درصد اراضی یک منطقه قابل خریداری توسط هر تبعه خارجی است.

باید بدانید که ترکیه خرید ملک در این کشور را توسط برخی از کشورها ممنوع کرده است. به این معنا که شهروندان این کشورها نمی‌توانند در ترکیه ملک بخرند. ایران از جمله این کشورها نیست و ایرانیان می‌توانند آزادانه در شهرهای مختلف این کشور خانه بخرند. علاوه بر این چند نکته دیگر نیز در خرید خانه در آلانیا باید رعایت شود:

  • اگر قصد خرید خانه‌ای را دارید تا به وسیله‌ی آن، اقامت ترکیه را کسب کنید؛ باید توجه کنید که مالک قبلی آن نباید خارجی باشد. به عبارت دیگر در ترکیه یک خارجی نباید از یک خارجی دیگر ملک خریداری کند، مگر این که قصد دریافت اقامت با خرید آن را نداشته باشد.
  • اتباع خارجی ترکیه نمی‌توانند به خرید خانه در مناطق روستایی و یا اطراف روستاهای ترکیه بپردازند.
  • در صورتی که در ترکیه زمین بخرید، باید ظرف دو سال برنامه ساخت و توسعه آن را تسلیم کنید.

چه چیزهایی موجب باطل شدن خرید ملک می‌شود؟

در ترکیه، باید شرایط مختلفی را رعایت کنید تا خرید ملک شما باطل نشود. یکی از این شرایط این است که در روند خرید ملک، هیچ یک از قوانین کشور نباید نقض شده باشند. مالک باید نسبت به مدت زمانی که برای پایان پروژه‌های ساخت و ساز اعلام می‌شود، پایبند باشد. در صورت اتمام زمان و تمام نشد کار، دولت می‌تواند خرید را باطل کند. هم چنین اگر مالک زمان اتمام کار را نیز مشخص نکند، نمی‌تواند خرید را نهایی کند و خرید خطر باطل شدن دارد.

خرید ملک در ترکیه به صورت قانونی و حرفه ای

همان طور که متوجه شده اید، خرید خانه در آلانیا دارای قوانین و نکات مهمی است. یکی از این قوانین این است که تمامی قوانین ترکیه را رعایت کنید! بدون شک این کار سخت است چرا که کمتر کسی می‌تواند به همه‌ی این قوانین مسلط شود. به همین علت می‌توانید خرید خانه را به ما بسپارید تا بدون ضرر و با توجه به بودجه خود خرید را نهایی کنید. تراوک که ده سال سابقه در کار اخذ شهروندی و ترجمه مدارک و خرید خانه در ترکیه را دارد، کار شما را به بهترین وجه ممکن انجام می‌دهد. تراوک هم چنین در ترکیه کار ساخت و ساز انجام می‌دهد و شما می‌توانید با اطمینان به آن، به بهترنی وجه ممکن ملک مدنظرتان را بخرید. تنها کافی است با ما تماس بگیرید.

جمع بندی

خرید خانه در استانبول یا شهر آنالیا ترکیه یکی از راه‌های اخذ اقامت این کشور است. شهر آلانیا از جمله شهرهایی است که افراد ایرانی دوست دارند در آن جا ملک بخرند. برای خرید صحیح ملک در این کشور، شما باید قوانین زیادی را رعایت کنید. در این مقاله این قوانین را برای شما شرح دادیم. با این حال برای خرید یک ملک خوب با رعایت تمام قوانین و به راحتی هر چه تمام‌تر، می‌توانید با شرکت تراوک تماس بگیرید. تراوک می‌تواند با سابقه‌ی ده ساله‌ی خود در این کار، به بهترین وجه ممکن کارهای اخذ اقامت شما را انجام دهد.

5/5 - (1 امتیاز)

محمد علوی هستم، از سال 96 وارد دنیای وب و تولید محتوا شدم. علاقمند به حوزه های پزشکی، سلامتی، زیبایی، وب و تکنولوژی که برای چندین سایت معتبر در حال تولدی محتوای حرفه ای و تخصصی هستم. امیدوارم که از مقالات بنده راضی بوده باشید.