روغن موتور همیشه یکی از اصلی ترین نیاز های سیستم های سینتتیک بوده است. اتوموبیل های مختلف نیاز دارند تا از این قبیل محصولات استفاده کنند. البته که نمی توان از هر محصولی و با هرکیفیتی استفاده کرد. بلکه باید به سراغ محصولاتی رفت که مشخصه های لازم را به عنوان یک محصول مرغوب داشته باشند. برای نمونه می توان به توانایی انتقال حرارت بالا و … اشاره کرد. در این مقاله قرار است درباره روغن اکسترا توربو دیزل و روغن کمپرسور VDL 68 برای شما صحبت خواهیم کرد. با ما باشید تا با این دو مدل روغن کاملا آشنا شوید.

روغن اکسترا توربو دیزل

این نمونه یک روغن موتور از دسته روغن های نیمه سینتتیک می باشد. به عنوان یک روغن موتور بسیار مرغوب می باشد و گزینه مناسبی می باشد برای اتوبوس ها و نیز کامیون هایی که از سال 2004 میلادی به بعد تولید شده اند. کامیون هایی که از این سال به بعد تولید شدند از سیستم کنترل آلودگی که با عبارت EGR شناخته می شدند بهره مند شدند. طوری که در شرایط سخت هم استفاده از این روغن موتور می تواند برای اتوموبیل مناسب باشد. می توان این محصول را با شرایطی که غلظت آلاینده گوگرد تا 5000 ppm می رسد هم استفاده کرد.

مزایای استفاده از روغن اکسترا توربو دیزل

مهم ترین مزایایی که در وصف روغن اکسترا توربو دیزل می توان برشمرد به شرح زیر می باشند:

 • این روغن دربرابر اکسیداسیون مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می دهد.
 • این روغن می تواند دربرابر عواملی مانند ذرات ناشی و دوده قدرت خوبی از خود نشان دهد.
 • به عنوان یک روغن موتور از بهترین موادی است که دربرابر کاهش ویسکوزیته مقاومت می کند.
 • به کمک این روغن قطعات موتور دربرابر سایش محافظت می شوند.
 • میزان فراریت این روغن هم در سطح قابل قبولی قرار دارد.

روغن کمپرسور VDL 68

این روغن از بهترین روغن ها به منظور عملکردن در بازه دمایی بالا بوده و متریال پایه پارافینی شده آن به میزان قابل توجهی تصفیه شده است. برای تعمیر و نیز نگهداری کمپرسور های برگشتی این روغن بهترین گزینه می باشد. همانطور که می دانید کمپرسور به عنوان یک ماشین پیچیده دارای قطعات متحرک بسیاری می باشد. همین قطعات باید منظم کار کنند و عملکرد کلیه قطعاتش همیشه بیشترین بازده را داشته باشد.

به همین دلیل ضروری است تا برای کمپرسور از روغن کمپرسور استفاده کرد. اگر قطعات کمپرسور دچار سایش شوند در مدت زمانی کوتاه خواهید ید که نارسایی به سراغ این مجموعه قطعات خواهد آمد. در ادامه برای شما خواهیم گفت که چرا باید از این روغن استفاده کنید. با ما همراه باشید تا به این مورد هم اشاره کنیم.

چرا شما را به استفاده از این روغن موتور توصیه می کنیم؟

دلایل توصیه ما به استفاده از این روغن به شرح زیر می باشند:

 • این روغن گزینه مناسبی برای بکارگیری در کمپرسور های باند چرخشی و پیچ است.
 • این روغن را برای مواردی مانند تنفس هوا و نیز فشرده کردن گاز اکسیژن مناسب نیست.
 • این روغن را برای پمپ های خلا هم به شما توصیه می کنیم.
 • مزایای استفاده از روغن موتور VDL 68

مهم ترین مزایایی که می توانیم در این باره خدمت شما شرح بدهیم شامل موارد زیر می باشند:

 • این روغن دربرابر عواملی چون اکسیداسیون و نیز تخریب حرارتی بسیار مقاوم می باشد.
 • برابر زنگ زدن و ایجاد خوردگی روغن بسیار پایدار است.
 • رهاسازی هوا را کنترل کرده و سریعا کف را منتشر می کند.
 • به سرعت آب از روغن به وسیله این روغن موتور جدا می شود.

سخن آخر

در این مطلب خدمت شما درباره روغن اکسترا توربو دیزل و روغن کمپرسور VDL 68 برای شما توضیحات کاملی را ارائه کردیم. استفاده از یک روغن موتور باکیفیت برای آسیب ندیدن قطعات کمپرسور دارای اهمیت می باشد. به علاوه اینکه سبب افزایش بازده عملکرد سیستم می شود. به علاوه اینکه درباره مزایای خرید این محصولات هم برای شما توضیح دادیم. یادتان باشد برای خرید این محصولات به سراغ مراکز معتبر بروید. چرا که استفاده از محصولات تقلبی احتمال آسیب زدن به قطعات را درپی دارد. امیدواریم با خواندن این مطلب به خوبی با ماهیت و مزایای این دو محصول آشنا شده باشید. بابت مطالعه این مطلب از شما عزیزان صمیمانه سپاسگزاریم.

5/5 - (1 امتیاز)

باقر ناصری هستم، از سال 1399 وارد دنیای وب و تولید محتوا شدم. علاقمند به حوزه های وب و تکنولوژی که برای چندین سایت معتبر در حال تولید محتوای حرفه ای و تخصصی هستم. امیدوارم که از مقالات بنده راضی بوده باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *