کسب درآمد اینترنتی کلیکی چیست و آیا می توان با این روش کسب درآمد کرد؟ در این مقاله به این پرسش ها پاسخ خواهیم داد.

امروزه پیشرفت علم و تکنولوژی و گسترش اینترنت باعث شده تا فرصت های شغلی اینترنتی بسیاری را برای عموم مردم پدید آید و البته همچنین باعث از بین رفتن و بیکار شدن بسیاری از افراد شده است از همین رو بسیاری از مردم با شغل های اینترنتی مخالف هستند اما نمی توان تاثیر اینترنت بر روی سطح دانش و اطلاعات مردم را نادیده گرفت.

راه های زیادی برای کسب درآمد اینترنتی به وجود آمده است که اگر بخواهیم به تمام آنها اشاره کنیم مطمئن باشید در حوصله شما نخواهد گنجید از همین رو ما بر روی یکی از آنها که کسب درآمد اینترنتی کلیکی نام دارد تمرکز می کنیم.

کسب درآمد اینترنتی کلیکی چیست؟

مطمئنا بسیاری از شما گوشتان با نام تبلیغات کلیکی آشناست. تبلیغات کلیکی که همان (PPC) (Payperclick) است، در برخی موارد به آن بازاریابی جستجویی نیز گفته می شود. PPC به وسیله موتورهای جستجوی در برخی از سایت ها مورد استفاده قرار می گیرد و از همین رو به آن مدل تبلیغات اینترنتی نیز گفته میشود.

در واقع این مدل از تبلیغات به گونه ای است که کسب و کارهای مختلف می توانند تبلیغات مورد نظر خود را در گوشه ای از سایت های مرجع قرار داده و هنگامی که مشتری به جستجوی عبارت خاصی در اینترنت می پردازد سایت های مرجع این وب سایت ها را در اختیار آنها قرار می دهد. البته باید بدانید که با هر کلیک بر روی تبلیغات نمایش داده شده هزینه ای برای سایت های مرجع در بر خواهد داشت و آنها از این طریق به کسب درآمد اینترنتی کلیکی می پردازند.

امروزه تبلیغات اینچنینی متقاضیان زیادی دارد زیرا با توجه به نقش اینترنت در زندگی روزمره مردم این تبلیغات می تواند بازتاب گسترده ای از کسب و کار و محصولات آنها داشته باشد. همچنین از مزیت های تبلیغات کلیکی می توان به این نکته اشاره کرد که کسب و کار ها تنها در زمانی که یک مشتری به سایت آنها ارجاع داده میشوند پول و هزینه پرداخت می نمایند و مشتریان می دانند که در سایت تبلیغ دهنده چه محصولاتی به فروش گذاشته شده است.

سایت های کسب درآمد اینترنتی کلیکی

ممکن است این اتفاق برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام گشت و گذار در اینترنت با پیغام های زیادی با عنوان کسب درآمد از اینترنت مواجه شده باشید. فعالیت اینگونه سایت ها بدین شکل است که با کلیک بر روی سایت های مختلف مبلغی پول به حساب شما واریز خواهد شد اما باید بدانید که این سایت ها با کسب درآمد اینترنتی کلیکی یا همان تبلیغات کلیکی بسیار متفاوت است.

در واقع در تبلیغات کلیکی به این صورت است که گوگل به عنوان یک موتور جستجوی قوی با شما به توافق می رسد که تبلیغات خود را بر روی سایت شما به نمایش در آورد و به ازای هر کلیکی که روی تبلیغات گوگل بر روی سایت شما می شود مبلغی را در اختیار شما قرار دهد. از طرفی دیگر کسب و کاری که تبلیغات خود را به گوگل واگذار کرده است به ازای هر کلیکی که بر روی تبلیغاتش می شود باید مبلغی را به گوگل پرداخت کند.

تمام اطلاعات در رابطه با کسب درآمد اینترنتی کلیکی در همین جملات خلاصه می شود. اما مواردی هم وجود دارد که شما باید از آن اطلاعات پیدا کنید که یکی از آنها کلاهبرداری هایی است که ممکن است از طریق کسب درآمد اینترنتی کلیکی رخ دهد پس باید آگاهی کاملی در این زمینه داشته باشید.

کلاهبرداری کلیکی

امروزه با توجه به فراوانی روش های کسب و کار و عدم آگاهی مردم از کسب درآمد اینترنتی کلیکی، باعث شده تا عده ای از افراد سودجو به دنبال کلاهبرداری و کارهای غیرقانونی باشند. در واقع این نوع کلاهبرداری زمانی رخ می دهد که با کلیک کردن افراد بر روی آگهی تبلیغاتی، تعداد کلیک های قابل پرداخت به تبلیغ دهنده افزایش پیدا کند.

این کلیک ها غیرقانونی بوده و می تواند توسط ربات ها و یا نرم افزارهای مخصوص برای این کار راه اندازی شده اند انجام شود. تحقیقات گسترده ای در این زمینه انجام شده که می توان گفت تقریبا تمام آنها توسط افرادی صورت می گیرد که از این راه رای افزایش درآمد بنرهای تبلیغاتی شخصی خود استفاده کرده اند حتی در برخی موارد مشاهده شده که از این روش برای کاهش بودجه تبلیغاتی شرکت رقیب نیز استفاده می کنند.

مزایای کسب درآمد اینترنتی کلیکی

افراد زیادی هستند که با این نوع از کسب درآمد مخالفت داشته باشند ولی هر چقدر افراد از این نوع کسب و کار متنفر باشند و آن را نادرست بدانند ولی باید گفت که تبلیغات کلیکی یکی از سریع ترین راه ها برای دسترسی به بازار می باشد.

زیرا یک کسب و کار تازه تاسیس شده یا همان استارتاپ مدت زمان زیادی نیاز دارد تا جایگاه مناسب خود را در بازار و بین تمام قدرت هایی که در آن حوزه فعالیت می کنند پیدا کند و یا مشتری های مخصوص خود را به سمت سایت سرازیر کند از همین رو تبلیغات کلیکی یکی از بهترین راه هایی است که می تواند برای بدست آوردن مشتری هدف به آنها کمک کند و سایت های تبلیغ دهنده به راحتی می توانند از طریق این سایت ها به کسب درآمد اینترنتی کلیکی بپردازند.

اگر بخواهیم از دیگر مزایای کسب درآمد اینترنتی کلیکی برای شما بگوییم باید بدانید که سایت های تبلیغ دهنده از این طریق به کسب و کارهای کوچک و بزرگ این امکان را می دهند تا بر روی مشتریان هدف خود تمرکز کنند و کنترل کامل آنها را در اختیار داشته باشند و مشتریان را به همان بخشی از سایت ارجاع دهند که او می خواهد و با قرار دادن آپشن های مختلف در سایتشان مشتری را وادار کنند تا با کمی گردش در سایت به آن چیزی که نیاز دارد دست پیدا کند.

البته شایان ذکر است که این کار نیاز به تجزیه و تحلیل تبلیغ دهنده در انتخاب کلمات مناسب برای جستجو می باشد. همچنین سایت های تبلیغ دهنده با قرار دادن نام کسب و کارهای کوچک در کنار کسب و کارهای بزرگ این امکان را به آنها می دهد که با شرکت های بزرگ مقایسه شوند و در جهت ارتقای خود تلاش کنند هر چه مقدار این تبلیغات کلیکی بیشتر باشد مسلما کسب درآمد اینترنتی کلیکی نیز بیشتر خواهد بود.

المیرا حسن زاده

5/5 - (1 امتیاز)

محمد علوی هستم، از سال 96 وارد دنیای وب و تولید محتوا شدم. علاقمند به حوزه های پزشکی، سلامتی، زیبایی، وب و تکنولوژی که برای چندین سایت معتبر در حال تولدی محتوای حرفه ای و تخصصی هستم. امیدوارم که از مقالات بنده راضی بوده باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *