روغن هیدرولیک پارس بابک

یکی از بهترین روغن های هیدرولیک در بازار های امروزی را می توان روفت هیدرولیک پارس بابک دانست. در تولید این روغن از مواد پایه ای مرغوب بهره گیری شده است و خواص منفی چون اکسیداسیون و نیز خوردگی در این روغن دیده نمی شود. موادی که برای تولید این روغن بکار رفته اند به طور کامل ضد اکسیداسیون و نیز ضد خوردگی می باشند. به طوری که با خیالتی راحت می توانید برای سیستم های هیدرولیکی و نیز گردشی و … از این روغن استفاده کنید.

می دانیم که از بین برند های مختلف تولید کننده روغن هیدرولیک به دنبال بهترین آن ها هستید. به همین منظور با معرفی روغن هیدرولیک پارس بابک تلاش کردیم شما را از سردرگمی انتخاب این روغن هیدرولیک خارج کنیم. تمامی آن چیزی که در وصف یک روغن هیدرولیک خوب شنیده اید در روغن پارس بابک خواهید شنید.

روغن هیدرولیک چیست؟

در صنعت به مایعی روغن هیدرولیک گویند که خاصیت غیرقابل تراکم بودن را داراست. استفاده از این روغن ها در ابحث انتقال نیرو در انواع سیستم های هیدرولیکی اعم از ماشین آلات رواج دارد. برای تولید این روغن هم می توان از مواد مصنوعی استفاده کرد و هم می توان استفاده از مواد معدنی را در دستور کار قرار داد. برای عملکرد های فیزیکی بهتر می توان از مواد مصنوعی برای تولید این محصول بکار برد. از جمله این خواص می توان به دمای بالا و نیز پایداری دربرابر اکسیداسیون اشاره کرد.

مکانیسم عملکرد سیستم های هیدرولیک

به طور کلی روغن هیدرولیک تلاش می کند تا نیرو را از یک سر سیستم هیدرولیک به سر دیگر آن منتقل کند. این انتقال نیرو از طریق بخش های مختلف سیستم هیدرولیک صورت می گیرد. هنگام ورود نیروی خارجی به روغن هیدرولیک این روغن از طریق سیستم رانده شده و سبب می شود تا این نیرو در قسمت دیگری از سیستم خود را نشان دهد. امری که می توان آن را نتیجه یک عمل دانست.

همانطور که می دانید یکی از عوامل فشرده سازی اعمال فشار می باشد. در اینجا سوالی پیش می اید که آیا می توان روغن هیدرولیک را یک مایعی دارای خاصیت فشردگی دانست یا خیر؟ دقیقا یکی از اصلی ترین مشخصه های مایعات هیدرولیکی این است که نباید فشرده شوند. شاید مایعات امکان فشرده شدن را تا اندازه محدودی داشته باشند. اما دروغ نیست اگر بگوییم قابل اغماض بوده و نمی توان روی آن ها به عنوان راهنما حساب باز کرد. بنابراین از مواد گازی که متراکم هستند نمی توان در سیستم های هیدرولیک استفاده کرد.

موارد استفاده از روغن هیدرولیک

تا به اینجا به معرفی کلی روغن هیدرولیک پارس بابک و نیز مکانیسم عملکرد های سیستم هیدرولیک پرداختیم. اما نوبت به این میرسد که دامنه استفاده از این روغن ها را شرح دهیم. این را بدانید که استفاده از این روغن های در صنایع مختلف دامنه بسیار گسترده ای دارد. در ادامه برای شما به چند مورد از مهم ترین کاربرد های این روغن ها خواهیم پرداخت

استفاده از روغن هیدرولیک در لیفتراک

سیستم هیدرولیک در لیفتراک دارای اهمیت بسیاری می باشد. چرا که باید چنگال های قدرتمند آن بدون مشکل کالاهای فوق سنگین را بلند کنند. برای همین باید برای پیش برد بدون مشکل این بلند کردن اجسام از سیستم های هیدرولیک استفاده کرد.

استفاده از روغن هیدرولیک در ماشین آلات برف روبی

سیستم های هیدرولیکی در شخم زدن برف هم مورد استفاده قرار میگیرند. از طرف دیگر می دانید که در انواعی از اتوموبیل ها برف پاک کن ها وظیفه کنار زدن برف ها را دارند. برای همین نمی توان انتظار یک رانندگی درست را بدون سیستم های هیدرولیکی را فضای سرد داشت.

استفاده از سیستم های هیدرولیکی در تراکتور

تراکتور یکی از اصلی ترین کاربرد های سیستم های هیدرولیکی و به تبع روغن هیدرولیکی می باشد. برای نمونه می توان به استفاده از روغن های هیدرولیکی برای عملکرد درست ترمز های هیدرولیک اشاره کرد. پیشنهاد ما به شما این است که روغن های هیدرولیکی را از تولید کننده های معتبر تهیه کنید تا خیال شما از بابت عدم آسیب دیدن سیستم به دلیل غیر استاندارد بودن روغن راحت شود.

استفاده از روغن های هیدرولیکی در کشتی ها و سایر حوزه های صنایع دریایی

شاید شما هم مانند بسیاری از افراد بخواهید که راحتی دریا را به کمک یک کشتی تفریحی تجربه کنید. اما شاید برای شما جالب باشد که دیگر مورد استفاده از روغن های هیدرولیک دقیقا همین کشتی ها می باشند. استفاده از روغن هیدرولیک در شناور های دریایی برای تثبیت کننده ها صورت می گیرد. به طوری که طیفی از شناور های دریایی از وجود این روغن ها بهره مند می باشند. نقش تثبیت کننده در یک بیان ساده کاهش رول می باشد. به طوری که تعادل و بالانس کشتی تحت تاثیر قرار می گیرد.

استفاده از روغن هیدرولیک پارس بابک چه مزایایی دارد؟

در این بخش می خواهیم برای شما شرح دهیم که چرا روغن هیدرولیک پارس بابک را یکی از بهترین ها می دانیم. مهم تزین مزایای این روغن به شرح زیر می باشند:

  • این روغن دربرابر حرارت و گرما دارای مقاومت و پایداری مناسبی می باشد.
  • دربرابر احتراق و شعله نیز مفومات خوبی از خود نشان می دهد.
  • همچنین از نظر مقاومت دربرابر اکسیداسیون نیز از بهترین ها به شمار می رود.
  • گرانروی این روغن رفته رفته دچار تغییر نمی شود.
  • این روغن روغن ضد کف و نیز ضد رنگ و البته ضد سابش می باشد.

سخن آخر

روغن هیدرولیک پارس بابک از بهترین گزینه ها برای کارکردن درست سیستم های هیدرولیکی می باشند. درباره مکانیسم عملکرد این روغن ها به طور کامل برای شما موارد قابل ذکر را گفتیم و برای شما درباره موارد استفاده از این روغن ها هم توضیحات کافی را ارائه کردیم.مزایای این روغن سبب می شود تا بسیاری از موارد شاهد استفاده از این روغن در سیستم های هیدرولیک باشیم. به علاوه اینکه در بخشی از مطلب برای شما شرح دادیم که اصلا روغن هیدرولیک یعنی چه و خواص آن شامل چه مواردی می باشند. درنهایت این را هم اشاره کنیم که یک روغن هیدرولیک زمانی مناسب و استاندارد می باشد که دربرابر اشتعال و نیز اکسیداسیون و موارد مشابه مقاوم باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

محمد علوی هستم، از سال 96 وارد دنیای وب و تولید محتوا شدم. علاقمند به حوزه های پزشکی، سلامتی، زیبایی، وب و تکنولوژی که برای چندین سایت معتبر در حال تولدی محتوای حرفه ای و تخصصی هستم. امیدوارم که از مقالات بنده راضی بوده باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *