یکی از وضعیت های ناراحت کننده یا به قول عامیانه تر گرفتن چاه فاضلاب می باشد. به خصوص اگر این اتفاق در سرویس بهداشتی رخ دهد. از طرف دیگر نمی توان این اتفاق و برطرف کردن آن را پشت گوش انداخت. در این مقاله قرار است برای شما شرح بدهیم که مهم ترین علل گرفتگی لوله های فاضلاب چیست؟ با دانستن این نکات می توانید از بروز چنین مشکلی جلوگیری کنید. در انتها هم درباره خدمات خود به عنوان ارائه کننده بهترین خدمات لوله بازکنی خواهیم گفت. با ما همراه باشید.

علل مسدود شدن لوله های فاضلاب

علل مختلفی می توانند سبب برگشت آب از لوله فاضلاب شوند. بسیاری از موارد این علل می تواند مربوط به مسدود شدن لوله توسط مواد زائد خارجی باشد که توسط ورودی لوله فاضلاب وارد شده اند و توسط انسداد آن شده اند. در ادامه به طور تخصصی مهم ترین این عوامل را خدمت شما خواهیم گفت.

تعمیرات ساختمان یکی از دلایل انسداد لوله فاضلاب

در مواقعی ممکن است عملیات بنایی در نزدیکی های لوله های فاضلاب سبب ریخته شدن پسماند های بنایی در فاضلاب می شوند. فرض کنید که تکه های سفت شده سیمان در فاضلاب ریخته شوند. تجمع این عوامل به راحتی سبب انسداد لوله های فاضلاب خواهند شد. برای جلوگیری از این مشکل به شما توصیه می کنیم که چاه فاضلاب را با درپوش بپوشانید. اگر فاضلاب به کمک این عوامل مسدود شده است می توانید از خدمات لوله بازکنی ما بهره مند شوید.

تجمع دستمال توالت علت دیگر انسداد فاضلاب

عادت نادرستی را بسیاری از افراد دارند و آن ریختن دستمال های کاغذی در چاه دستشویی می باشد. همین امر پس از آنکه توده ای از این دستمال ها تجمع پیدا می کنند دردسر می سازد. خواهید دید که همین اجتماع دستمال های کاغذی سبب انسداد لوله فاضلاب خواهد شد. اگ این دستمال ها توده ای را در بخش های ابتدایی تشکیل داده باشند به کمک چوب می توان آن ها را خارج کرد. اما اگر در ابتدای لوله نباشند باید از فنر و یا اسید استفاده کنید. البته خیلی اسید را برای فرایند لوله بازکنی پیشنهاد نمی کنیم. چون مکن است لوله ها را دچار خوردگی کند.

انسداد لوله به کمک زیورآلات و یا تلفن همراه

از مهم ترین علل انسداد لوله های فاضلاب می توان به اشیا خارجی اشاره کرد. گاهی اوقات افراد مجبور می شوند در سرویس بهداشتی با موبایل کار کنند. فرقی نمی کند قصد برقراری تماس با دادن پیام را با تلفن همراه دارید. درصورتی که تلفن همراه شما از دست شما سقوط کند و در چاه بیفتد آنگاه باید انتظار مسدود شدن چاه را داشته باشید. از طرف دیگر تلفن همراه یا هر شی قیمتی دیگر را باید خارج کرد تا مانع از ضرر های مالی شد.

بهتر است که قبل از ورود به سرویس بهداشتی تمامی اشیا های قیمتی را کنار بگذاریم. گوشی همراه تنها یکی از این اشیا قیمتی می باشند. برای نمونه می توان به ساعت و دستبند های قیمتی هم اشاره کرد.  برخی از افراد ممکن است به تنهایی نتوانند این اشیا قیمتی را خارج کنند. به همین منظور به شما توصیه می کنیم اگر اشیا قیمتی شما در چاه توالت سقوط کرده اند به منظور خروج آن ها هرچه سریع تر با همکاران ما در بخش خدمات لوله بازکنی تماس بگیرید.

سفت شدن فضولات = انسداد چاه فاضلاب

بسیاری از افراد فراموش می کنند که از سیفون و فلاش تانک پس از استفاده از سرویس بهداشتی استفاده کنند. همین امر سبب می شود که رفته رفته فضولات رو به ته نشینی بروند. ته نشینی فضولات و سفت شدن آن ها رفته رفته سبب انسداد لوله فاضلاب می شوند. برای جلوگیری از این امر باید به خوبی پس از شست و شوی سرویس بهداشتی از فلاش تانک استفاده کنید. معمولا این شکل از انسداد های لوله فاضلاب به کمک اسید برطرف می شوند. اما تا حد امکان بهتر است از اسید استفاده نکنید. یادتان باشد که نهایت دقت را هنگام استفاده از اسید به خرج دهید. وگرنه اسید روی پوست شما می ریزد و خسارتهایی را به همراه خواهد داشت.

چربی و روغن فاضلاب آشپزخانه را مسدود می کنند.

افراد مختلف در طول روز به شست و شوی ظروف در ظرفشویی می پردازند. در این حالت موادی که از دسته چربی ها به شمار می آیند در لوله فاضلاب رسوب خواهند کرد و سبب بازگشت آب از لوله های فضلاب خواهند شد. چربی دارای خاصیت چسبنده بودن می باشد و به همین دلیل انباشته شدن چربی ها تسهیل می شود. در این حالت نباید اجازه دهید که آشغال نیز وارد لوله فاضلاب شوند. چرا که آشغال به چربی ها خواهد چسبید و سبب ایجاد انسداد در لوله فاضلاب می شود.

رخنه کردن ریشه درختان در چاه را جدی بگیرید.

بسیاری از اوقات ریشه درختان با نفوذ به لوله فاضلاب سبب مسدود شدن آن می شوند. لوله های فاضلابی که در حیاط منزل می باشند در معرض این مشکل بیشتر از سایر قسمت ها می باشند. این حالت به هیچ عنوان مناسب استفاده از اسید نمی باشد. بلکه باید از فنر هایی قدرتمند استفاده کنید که دارای سرفنر می باشند. برطرف کردن این مشکل یعنی رخنه ریشه درخت در فاضلاب کار آسانی نیست.

بهترین خدمات لوله بازکنی را از ما بخواهید!

ما درخدمت شما هستیم که خدمات لوله بازکنی تهران را به بهترین شکل خدمت شما ارائه کنیم. لوله بازکنی تنها یکی از خدمات و تخصص های ما در حوزه امور فاضلاب می باشد. به همین دلیل شما عزیزان به محض مشاهده علائم گرفتگی می توانید با ما تماس بگیرید تا بهترین خدمات لوله بازکنی را خدمت شما ارائه کنیم. بسیاری از مواقع رفع انسداد لوله های فاضلاب از دست خود صاحبخانه ساخته نیست. برای همین به شما توصیه می کنیم تا کار را به دست کاردان بپرسید.

سخن آخر

دلایل مختلف می توانند سبب انسداد لوله های فاضلاب شوند که مواد زائد خارجی در 90 درصد مواقع علل این گرفتگی می باشند. به موارد فوق می توان علل دیگری را هم برای انسداد لوله های فاضلاب افزود. برای نمونه می توان به توده های مو و نیز توده های صابون و … اشاره کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

محمد علوی هستم، از سال 96 وارد دنیای وب و تولید محتوا شدم. علاقمند به حوزه های پزشکی، سلامتی، زیبایی، وب و تکنولوژی که برای چندین سایت معتبر در حال تولدی محتوای حرفه ای و تخصصی هستم. امیدوارم که از مقالات بنده راضی بوده باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *