به راستی که علت محبوبیت روزافزون جنگو چیست؟ همه ما از محبوبیت زبان برنامه نویسی پایتون باخبریم. زبانی ماشین محور که دارای توانایی ها و کاربرد های بسیار برای توسعه وب اپلیکیشن ها می باشد و به همین دلیل است که بسیاری از برنامه نویسان این روز ها به این زبان برای یادگیری و نیز ورود به بازار کار روی می آورند. برای همین محبوبیت این روزها نیاز به یک فریمورک متن باز و قوی برای این زبان برنامه نویسی بیش از پیش حس می شود. در این مقاله قرار است درباره پاسخ این سوال که فریم ورک Django چیست و دلیل محبوبیت آن چیست؟ برای شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

جنگو چیست؟

همانطور که گفتیم جنگو یک فریم ورک متن باز می باشد که به منظور تولید وب اپلیکیشن ها و یا همان نرم افزار های تحت وب مورد استفاده قرار می گیرد. ورود جنگو به دنیای برنامه نویسی درست به زمانی برمی گردد که دیگر فریم ورک های زبان برنامه نویسی پایتون مانند rail  فراگیر شده بودند. اما این روزها اصلا یکی از اصلی ترین مزایای استفاده از زبان برنامه نویسی پایتون امکان بکارگیری و یادگیری جنگو می باشد.

توصیه میکنیم برای یادگیری این فریمورک قدرتمند دوره زیر را تهیه نمایید:

کاملترین و جامعترین دوره آموزش جنگو (DJango)

چرا جنگو محبوب شده است؟

هیچ زمانی تولید وب اپلیکیشن ها به اندازه الان شیرین نبوده است. به طوری که دیگر خبری از کد های سخت و پیچیده نیست. پدیدآورندگان جنگو به خوبی درباره سختی و آسانی یادگیری آن آینده نگری کرده اند و می دانستند که با خلق فریم ورک محبوب جنگو که اصلا یادگیری آن سخت نیست دنیای برنامه نویسی و برنامه های تحت وب را متحول کنند. به طوری که امروزه کسی نیست که از جنگو به عنوان یک فریمورک قدرتمند زبان برنامه نویسی پایتون یاد نکنند.

می توان جنگو را جعبه ابزاری از کامپوننت ها دانست مه مورد نیاز وب اپیلیکشن ها می باشند. با این وجود دیگر نیاز به نوشتن کد های تکراری هم نیست. بلکه باید تمرکز را روی بخش هایی گذاشت درست خاص همان پروژه است. مشخصه های قابل ذکر درباره فریم ورک جنگو بیشتر از سایر فریم ورک ها می باشد. امکان مدل سازی کلاس ها و نیز دامنه های شما به کمک این فریم ورک برای شما فراهم است و خلاصه که دیگر به کمک جنگو واژه برنامه نویسی یادآور سختی و دردسر نیست.

جنگو و بررسی های لحظه ای

شاید این مشخصه را بتوان در کمتر فریمورکی یافت که نسبت به تغییرات لحظه ای حساسیت نشان دهد. همیشه استقامت این فریمورک زبان زد بوده است و  هر روز این فریمورک برنامه نویسی قوی و قوی تر خواهد شد. اما به هر حال این تنها مزی فریمورک جنگو نمی باشد.

جنگو و دسترسی به پکیج های مختلف

این فریمورک درست مانند خود پایتون سبب فراهم شدن پکیج ها و ابزار های بسیار برای کاربران می شود. به طوری که در PyPl به تعداد 4000 پکیج برای جنگو در دسترس هستند.

چه منبعی برای یادگیری جنگو مناسب است؟

اگر به دنبال یک مجموعه آموزشی به درد بخور برای یادگیری جنگو هستید این را بدانید که همین الان دربرابر شما بهترین گزینه قرار گرفته است. توسینسو به عنوان ارائه کننده بهترین منابع آموزشی علوم کامپیوتری درخدمت شماست تا شما را در مسیر یادگیری جنگو صفر تا صد یاری کند. می توانید سری به سایت توسینسو که یک پلتفرم اجتماعی آموزش محور است بزنید تا خود شما از غنای آرشیو آموزشی ما باخبر شوید. مدرسان ما با سالها تجربه در زمینه علوم کامپیوتری بهترین گزینه برای تسلط شما به مهارت موردنظر می باشند.

سخن آخر

در این مطلب درباره پاسخ سوال فریم ورک Django چیست و دلیل محبوبیت آن چیست؟ برای شما صحبت کردیم. تلاش ما این بود که این مطلب را طوری برای شما بنویسیم که شما عزیزان مانند فردی که اولین بار است از صفر تا صد با این فریمورک آشنا شوید. برای شما درباره تاریخچه ورود این فریمورک به بازار کار گفتیم. اما اصلی ترین بخش این مطلب بخشی بود که در آن از دلیل محبوبیت این فریم ورک گفتیم. به علاوه اینکه برای شما یک منبع بسیار خوب یادگیری فریمورک جنگو را هم پیشنهاد دادیم. درخدمت شما عزیزان به منظور ارائه بهترین خدمات آموزشی در زمینه علوم کامپیوتری هستیم. امیدواریم با خواندن این مطلب به شناخت خوبی درباره فریمورک جنگو رسیده باشید.

امتیاز دهید

محمد علوی هستم، از سال 96 وارد دنیای وب و تولید محتوا شدم. علاقمند به حوزه های پزشکی، سلامتی، زیبایی، وب و تکنولوژی که برای چندین سایت معتبر در حال تولدی محتوای حرفه ای و تخصصی هستم. امیدوارم که از مقالات بنده راضی بوده باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *