هر شغلی که قصد دارید در آن فعالیت داشته باشید، مستلزم پیروی کردن یک فرایند خاص است و در صورت اینکه نتوانید از این فرایند پیروی کنید، بدون شک مستحق شکست در آن زمینه خواهید بود. روند راه اندازی کسب و کار تعمیر موبایل، یکی از مواردی است که نیاز به دید بالا و تجربه زیاد می‌باشد و مادامی که نتوانید عوامل متعدد را در کنار هم قرار دهید، میزان موفقیتتان به حداقل می‌رسد. امروز قصد داریم برای افرادی که دوست دارند در این زمینه فعالیت کنند، برخی از موارد کلیدی را معرفی کرده و کمک کنیم عملکرد بهتری در آینده برای خود داشته باشد.

بازار کار تعمیرات موبایل خوب است؟

تحقیقاتی که در داخل کشور انجام شده است، نشان می‌دهند از میان تمامی شغل‌های فنی که امروزه در داخل کشور رونق پیدا کرده‌اند، بازار کار تعمیرات موبایل و همچنین بازارکار آموزش تعمیرات آیفون بسیار رونق دارد و این روند در سال‌های آینده تحت تاثیر گران شدن بیش از حد گوشی‌ها افزایش پیدا خواهد کرد. متاسفانه رابطه مستقیمی بین افزایش تورم و رونق گرفتن تعمیرات موبایل وجود دارد و مادامی که در کشوری قدرت خرید مردم کاهش پیدا کند، تمایل به تعمیرات وسایل گذشته افزایش پیدا می‌کند. از آنجایی که در داخل کشور در طی سال‌های اخیر نوسانات ارزی به شدت مشاهده شده است، روند خرید موبایل نیز به شدت کاهش پیدا کرده و در صورت بروز خللی افراد ترجیح می‌دهند موارد پیشین خود را تعمیر کنند. همین تغییر گرایش است که سبب می‌شود بازار کار تعمیرکاران روی به روز بهبود بخشیده شود.

مزایای شغل تعمیرات موبایل

از میان شغل‌های فنی که امروزه در بازار ایران نیاز به آنها به شدت احساس می‌شود، بحث تعمیرات موبایل به دلیل قیمت بسیار بالای تلفن‌های همراه و گرایش مردم به تعمیر قطعات خراب شده، محبوبیت بسیار زیادی دارد. بر اساس گزارش‌هایی که تا به امروز شنیده شده است، یک تعمیرکار آیفون می‌تواند با تعویض باتری گوشی ۲ تا ۳ میلیون درآمد خالص داشته باشد که همین مسئله نشان می‌دهد سوددهی شما تا چه حد بالا می‌باشد. دیگر مزیت فعالیت در حوزه تعمیرات موبایل و مخصوصاً تعمیرات آیفون، امکان برگزاری دوره‌های تخصصی می‌باشد که در بلند مدت می‌تواند به عنوان یک منبع درآمد تضمین شده به حساب بیاید.

مراحل راه اندازی مغازه تعمیرات موبایل

تمامی شغل هایی که شما قصد دارید از صفر آغاز کنید، مستلزم سپری کردن برخی از مراحل می باشد و در صورتی که نتوانید این مراحل را به خوبی پشت سر بگذارید، درصد موفقیت شما به شدت کاهش پیدا می کند.

حضور در دوره های آموزش مناسب

اولین و مهم ترین مسئله ای که باید در نظر داشته باشید، سپری کردن دوره های آموزشی درخور است. موفقیت شما در گروی آموزش دقیقی است که دنبال می کنید و اگر نتوانید موارد را به خوبی پشت سر بگذارید، شکست شما از همان ابتدا قطعی می باشد.

ابزارهای مورد نیاز برای مغازه تعمیرات موبایل

هر شغل فنی مستلزم آن است که شما از ابزارهای قوی و دقیقی استفاده کنید. در بحث تعمیرات موبایل نیز داستان به همین صورت است. فارغ از اینکه قصد دارید در کدام بخش از این حرفه به فعالیت ادامه دهید، باید ابزار های مورد نظر را به درستی انتخاب کنید.

رایان کمپانی برگزار کننده دوره های تخصصی آیفون

در دنیای امروز، شرکت در دوره تعمیرات آیفون، به یکی از بهترین راه‌ها برای ایجاد کسب و کار حرفه‌ای در داخل کشور تبدیل شده است، زیرا با بسته شدن نمایندگی‌های اصلی و افزایش هزینه خرید تلفن‌های همراه، فرصت‌های فراوانی برای افراد علاقه‌مند به این حوزه به وجود آمده است. رایان کمپانی یکی از اولین مراکزی است که در طی سالهای اخیر به عنوان معتبرترین مرکز تعمیرات و برگزار کننده دوره تعمیرات آیفون معرفی شده است.

5/5 - (1 امتیاز)

محمد علوی هستم، از سال 96 وارد دنیای وب و تولید محتوا شدم. علاقمند به حوزه های پزشکی، سلامتی، زیبایی، وب و تکنولوژی که برای چندین سایت معتبر در حال تولدی محتوای حرفه ای و تخصصی هستم. امیدوارم که از مقالات بنده راضی بوده باشید.